Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
Sunset Harbor Cities Skylines: Sunset Harbor - Pamiętnik Dev #4 Gospodarka odpadami i ściekami
#1
Witajcie budowniczowie w kolejnej odsłonie dzienników developerskich!

Dzisiaj przyjrzymy się Systemowi Transferu Odpadów oraz Uzdatniania Wody Śródlądowej, nadchodzących wraz z DLC Sunset Harbor!

System Transferu Odpadów

Miejski system gromadzenia odpadów zostaje rozbudowany o System Transferu Odpadów. Gracze od czasu do czasu mieli problem z zasięgiem wysypiska śmieci lub z faktem, że tworzy on zanieczyszczone obszary w samym środku miasta. System Transferu Odpadów jest ulepszenie podstawowej gospodarki odpadami w grze i jego głównym zadaniem jest rozwiązanie powyższych problemów i polepszenie rozgrywki. Podczas gdy podstawowe składowiska odpadów oraz spalarnie, wraz z Centrami Recyklingu z DLC Green Cities mogą być używane z nowym Systemem Transferu Odpadów, to główną ideą nowego systemu jest ułatwienie i uelastycznienie postępowania z odpadami bez drastycznego pogorszenia układu miasta.

System Transferu Odpadów zawiera Kompleks Przetwarzania Odpadów oraz Budynek do Transferu Odpadów wraz z dwoma nowymi pojazdami: Ciężarówką do Przesyłania Odpadów i Ciężarówką do Zbiórki Odpadów. Dzięki tym nowym dodatkom możesz zbudować Kompleks Przetwarzania Odpadów daleko od twojego pięknego miasta i rozszerzyć jego zasięg budując mniejsze, mniej zanieczyszczające Budynki Transferu Odpadów w mieście.

Jeżeli masz włączone DLC Sunset Harbor lub DLC Industries, zobaczysz że menu Odpady zostało zmienione na menu Odpady i Przemysł, i to jest właśnie miejsce, gdzie w zakładce Odpady, znajdziesz cały nowy System Transferu Odpadów, który odblokujesz na 9 kamieniu milowym.

[Obrazek: qk0ArAh.png]
Kompleks Przetwarzania Odpadów w idealnym miejscu dla przetwarzania śmieci: daleko od miasta, w dzielnicy przemysłowej.

Kiedy odblokujesz budynki Systemu Transferu Odpadów, możesz zacząć używać ich poprzez budowanie Budynków do Przesyłu Odpadów w najważniejszych lokalizacjach w mieście. Kiedy spalarnie, budynki transferu odpadów i wysypiska się zapełniają, dobrym pomysłem jest zbudowanie Kompleksu Przetwarzania Odpadów, który rozpocznie wysyłanie Ciężarówek Transferujących Odpady w celu odbioru śmieci z dowolnego Składowiska, Centrum Recyklingu, Spalarni lub Zakładu Transferu Odpadów. Warto jednak zauważyć, że Kompleks Przetwarzania Odpadów nie może działać samodzielnie, ponieważ nie zbiera śmieci bezpośrednio z budynków, a jedynie z innych obiektów do przechowywania śmieci.

[Obrazek: wqrcdfx.png]
Różnice działania podstawowego łańcucha zarządzania odpadami w porównaniu do Systemu Transferu Odpadów.

System przesyłu odpadów przyda się na przykład w momencie, gdy miasto chce się rozwijać, kiedy drogi zapełniają się śmieciarkami lub gdy wysypiska śmieci po prostu nie są już w stanie nadążyć za ilością śmieci wytwarzanych przez miasto. Dzięki rozmieszczeniu urządzeń do przesyłania odpadów w całym mieście śmieci można szybciej zbierać z budynków, a scentralizowany kompleks przetwarzania odpadów zajmuje się zbieraniem śmieci z tymczasowych miejsc przechowywania. Dzięki temu zanieczyszczenia są oddalone od miasta i oszczędza się miejsce, co daje więcej możliwości zagospodarowania przestrzennego.

[Obrazek: qNjYiPV.jpg]
Budynki Transferu Odpadów mogą bezproblemowo funkcjonować nawet w pobliżu stref mieszkalnych

Śródlądowy System Uzdatniania Wody

Instalacja do śródlądowego uzdatniania wody jest rozszerzeniem systemu wodnego i pozwala budować miasta całkowicie śródlądowe, z dala od otwartych źródeł wody. Dzięki oczyszczalni śródlądowej twoje miasto może przetwarzać ścieki bez wpompowywania ich do jezior, rzek lub oceanu. Wewnętrzna oczyszczalnia ścieków powoduje jednak duże zanieczyszczenie gruntu, dlatego nie zaleca się umieszczania jej w pobliżu obszarów mieszkalnych lub zbiorników wodnych. Zaawansowane warianty oczyszczania wody śródlądowej mogą przetwarzać większe ilości ścieków, jednocześnie zmniejszając zanieczyszczenie gruntu. Wariant Eco zapewnia jeszcze niższy poziom zanieczyszczenia gruntu, ale ma również niższą wydajność odpływu.

Oczyszczalnia ścieków śródlądowych i wszystkie jej warianty znajdują się w menu budowy Wody i ścieków. Stacja śródlądowego uzdatniania wody i Ekologiczna stacja śródlądowego uzdatniania wody są odblokowywane przy 0 kamieniu milowym. Zaawansowana stacja uzdatniania wody jest odblokowywane przy 8 kamieniu milowym w mieście, a na końcu odblokowywana jest zaawansowana stacja śródlądowego uzdatniania wody Eco w momencie osiągnięcia 10 poziomu.

[Obrazek: doS5fiS.png]
Duża wieża ciśnień w porównaniu z młodszym rodzeństwem.

Wewnętrzna oczyszczalnia ścieków jest budowana na lądzie, wzdłuż drogi. Można ją podłączyć do sieci wodnej, po prostu przyłączając wodociągi do węzła łączącego pod ziemią, dokładnie tak samo, jak każdą inną pompę wody, wieżę ciśnień i oczyszczalnię. Po uruchomieniu śródlądowego zakładu oczyszczania wody zaczyna generować zanieczyszczenie gruntu wokół budynku, ale oczyszcza wodę.

Rozszerzona usługa wodna w mieście obejmuje również dużą wieżę ciśnień. Ma tę samą funkcjonalność co podstawowa wieża ciśnień, ale ma znacznie większą wydajność pompowania! I podobnie jak jej podstawowa wersja, Dużą Wieżę Ciśnień można umieścić w dowolnym miejscu na ziemi. Po umieszczeniu i podłączeniu do wodociągu i sieci elektrycznej zacznie pompować wodę. Zanieczyszczenie gruntu wpływa na jakość wody, a jeśli woda będzie pompowana z obszaru zanieczyszczonego gruntem, obywatele zaczną chorować.

Dzięki tym dodatkom do miejskich usług wodno-kanalizacyjnych i odpadowych, miasta mogą teraz tworzyć skyline nawet w miejscach, gdzie nie ma wystarczającej ilości wody!

[Obrazek: q8dZ0tC.png]
Śródlądowa Oczyszczalnia Ścieków i jej zaawansowana wersja dbają o ścieki, ale powodują znaczne zanieczyszczenie gruntu! Lepiej umieść je z dala od miasta!

W ten sposób podsumowaliśmy kolejny dziennik developerski. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie, podczas którego przyjrzymy się dokładniej nowym mapom, przepisom i nowemu wyjątkowemu budynkowi!

Serdecznie Pozdrawia,
Wasz team developerski Colossal Order

Tłumaczenie dla Cities Skylines Polska:
SZyMeX
  Odpowiedz

Witaj na Cities Skylines PL!
Aby dodać odpowiedź zaloguj się, lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zalogowani użytkownicy mogą odpowiadać w wątkach

Szybka rejestracja

Możesz także skorzystać z opcji szybkiej rejestracji za pomocą facebooka.Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości