Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
Sunset Harbor Cities Skylines: Sunset Harbor - Pamiętnik Dev #5 Mapy, przepisy, aeroklub
#1
Witajcie budowniczowie w kolejnej części dzienników developerskich Sunset Harbor!
 
Tym razem przyjrzymy się nowym mapom, przepisom oraz nowemu specjalnemu budynkowi, nadchodzącym w DLC Sunset Harbor. Zacznijmy od map!

Mapy

Sunset Harbor wprowadza do gry pięć nowych map, które znacząco się od siebie różnią, a każda z nich przychodzi z innymi wyzwaniami dla budowy miasta. Jesteś gotów podjąć pierwsze kroki i rozpocząć podróż, która zabierze nas od bagnistych krain z zakręconymi rzekami aż czegoś, czego jeszcze nigdy nie było w Cities Skylines - pustyni? Dołącz do nas!

Położone w dużej, otwartej zatoce z widokiem na rozległy ocean, Azure Gulf (lazurowa zatoka) oferuje dobre połączenia zewnętrzne drogą morską. Z małymi jeziorami i licznymi rzekami różnych rozmiarów, Azure Gulf jest idealnym miejscem by rozpocząć przygodę z Przemysłem Rybnym. Ta "umiarkowana" mapa (motyw) jest również bogata w złoża rud i lasy.

[Obrazek: T7ni5zm.jpg]
Lazurowa Zatoka

Ze swoim borealnym motywem, Crater Falls jest rozległym kraterowym obszarem otoczonym przez pasma górskie z kilkoma strumykami wpadającymi do małych jezior po środku. Twarze klifów wznoszące się z koryt rzek, zawsze płynące bystrza, głębokie jeziora i przepiękne wodospady zapraszają rybaków do wykorzystania swojego dnia i zdobycia różnych gatunków ryb pomieszkujących te wody.

[Obrazek: 59V5RAI.jpg]
Crater Falls

Stworzona dzięki możliwościom nowych Śródlądowych Oczyszczalni Ścieków i Wież Ciśnieniowych, Pustynna Oaza jest mapą bez płynącej wody. Otoczona niekończącą się pustynią, ukrywająca kilka oaz, ta mapa oferuje kompletnie unikalne miejsce dla Twojego miasta. Z tylko odrobiną świeżej wody, tropikalna Pustynna Oaza może nie być najlepszym miejscem do połowu ryb, ale jej wydmy są bogate w zarówno rudy jak i ropę.

[Obrazek: dmQ1fcG.jpg]
Pustynna Oaza

Jak sama nazwa wskazuje, Enklawa Rybaków jest świetnym miejscem by rozpocząć Przemysł Rybny. Enklawa Rybaków obfituje w kilka mniejszych i większych wysp, z otaczającymi je pokładami stojącej wody. Ta europejska mapa wypełniona lasami oferuje głównie dwa rodzaje ryb. Bądź jednak czujny, ponieważ stojącą wodę łatwo zanieczyścić!

[Obrazek: dhK5oUV.jpg]
Rybacka Enklawa

Podczas gdy jego charakterystyczną cechą są serpentynowe, płynące rzeki, które zamieszkuje każdy rodzaj ryb, Swamplands (bagna) oferują również duże, płaskie obszary pod zabudowę. Ta mapa z borealnym motywem jest bogata w lasy i żyzną glebę. Uważaj, ponieważ łatwo możesz przez przypadek doprowadzić do przepełnienia rzek i zalania dużych obszarów lądu.

[Obrazek: KK7nEWG.jpg]
Swamplands

Przepisy

Sunset Harbor wprowadza również 6 nowych przepisów, z których cztery dotyczą połowów. Licencja rybacka tworzy dochód z podatku mieszkaniowego od miasta, które sprzedaje niedrogie licencje połowowe swoim obywatelom. Można ją odblokować na 3 kamieniu milowym, podwyższa ona przestępczość i obniża zadowolenie mieszkańców o mały procent. Ze Zrównoważonym Rybołówstwem, przemysł rybny może podjąć kroki by zapewnić, że populacja ryb pozostaje na stałym i zdrowym poziomie. Ten przepis podwyższa ceny ryb ale zmniejsza pola połowowe, oraz powoduje że kutry rybackie zostawiają więcej ryb w oceanach, by przeciwdziałać zmianom klimatowym. Z Przyjazną Delfinom Polityką Rybołówstwa, przemysł rybny zdobywa nowe technologie by zapewnić minimalną szkodę wywołaną delfinom przez rybołówstwo. Ten przepis podnosi zadowolenie mieszkańców ale zmniejsza pola połowowe. Obydwa powyższe przepisy są odblokowywane na 6 kamieniu milowym. Kiedy Filtrowanie Wody na Bazie Glonów jest włączone, usługi wodne używają glonów jako naturalny system filtrujący. Ten przepis jest odblokowywany po wybudowaniu Farmy Glonów i osiągnięciu 5 kamienia milowego. Podnosi on poziom oczyszczania wodociągów i stacji uzdatniania wody ale podnosi również koszty utrzymania urządzeń wodnych i zmniejsza produkcję glonów.

Po wybudowaniu stacji autobusów międzymiastowych albo terminala, możesz podnieść turystykę autobusową z nowym przepisem Karty Turystycznej. Miejski wydział turystyki rozpocznie kampanię mającą na celu podniesienie turystyki w mieście oferując niedrogie bilety na autobusy międzymiastowe dla ludzi z pobliskich miast. To podnosi koszty utrzymania Stacji Autobusów Międzymiastowych. Przepis wprowadzający Wycieczki Samolotowe jest dostępny po wybudowaniu nowego, unikalnego budynku (o którym więcej dowiecie się poniżej). Otwierając drzwi dla turystów, atrakcyjność budynku i jego poziom rozrywki wzrasta. Złą stroną tego przepisu jest podniesienie poziomu hałasu. Obydwa powyższe przepisy są wprowadzane na 6 kamieniu milowym.

Aeroklub

Nareszcie nastał czas, by finalnie odsłonić nowy wyjątkowy budynek. Prosimy o werble! ... Nowy unikalny budynek Sunset Harbor to Aeroklub! Składa się z małego terminala, wieży kontroli lotów i pasa startowego dla małych samolotów. Samoloty startują, lecą wysoko w stronę nieba, zataczają kółko wokół miasta i bezpiecznie lądują z powrotem na pasie. Lokalni hobbiści awiacji i posiadacze małych samolotów mogą użyć pola aeroklubu do rekreacyjnego latania w granicach miasta. Aeroklub przyciąga również turystów i zwiększa miejski poziom atrakcyjności i rozrywki. Odblokowywany na 6 kamieniu milowym, nowy budynek można znaleźć w zakładce Budynków Unikatowych, na ich 5 poziomie.

[Obrazek: ehzs0RC.jpg]
Lekki samolot startujący z aeroklubu

To byłoby na tyle w dzisiejszym dzienniku developerskim. Mamy nadzieję że jesteście równie podekscytowani nowymi mapami i budynkami co my! Pamiętaj o odwiedzeniu nas następnym razem, kiedy to spojrzymy na darmowe treści związane z nowym dodatkiem!

Z poważaniem,
Wasz team developerski Colossal Order

Tłumaczenie dla Cities Skylines Polska
SZyMeX
  Odpowiedz

Witaj na Cities Skylines PL!
Aby dodać odpowiedź zaloguj się, lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zalogowani użytkownicy mogą odpowiadać w wątkach

Szybka rejestracja

Możesz także skorzystać z opcji szybkiej rejestracji za pomocą facebooka.Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości