Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
Sunset Harbor Cities Skylines: Sunset Harbor - Pamiętnik Dev #6 Darmowy update (Metro Nadziemne!)
#1
Witajcie budowniczowie, w już ostatnim dzienniku developerskim Sunset Harbor! Tym razem omówimy darmowy update najnowszego DLC.

Metro Nadziemne

Wyobraźcie sobie zatłoczone centrum miasta, ludzi idących w stronę stacji metra i pociągi metra przejeżdżające w tle... Tak, to prawda! Jeden z najbardziej oczekiwanych dodatków - nadziemne metro - nadchodzi do Cities: Skylines! Teraz w końcu możesz budować tory metra na poziomie ulicy a nawet wynieść je całkowicie ponad ziemię! Dodatkowo, dostępne są teraz dwie nowe stacje metra oraz zupełnie nowy model pociągu. Nowe stacje naturalnie mogą być podpięte do twojej starej sieci metra jak i nadziemnej części trasy. Te nowe budynki odblokowywane są na 6 kamieniu milowym.

Od kiedy modele metra wyglądają teraz bardziej realistycznie i są dłuższe niż ich stare odpowiedniki, wprowadzone zostały małe zmiany do podziemnych stacji metra i ich układu ścieżek dla pieszych. Ta nowość nie wpłynie na stare save-y, jednak nie będziesz mógł już budować tak ciasnych zakrętów jak to było wcześniej możliwe. Linie metra w ciągu dalszym mogą być tworzone tak samo jak do tej pory, poprzez wybór narzędzia linii i dodawanie węzłów na stacjach metra. Możesz zmieniać poziom wysokości/głębokości metra tymi samymi przyciskami Page Up i Page Down co dotychczas. Bawcie się dobrze planując nowe linie metra w waszych miastach!

[Obrazek: mqss0y5.jpg]
Nadziemna stacja metra zabiera mieszkańców na nowe wysokości.

Nowe usługi Opieki Zdrowotnej

Jako część darmowej zawartości oferujemy miejsce dla ludzi w podeszłym wieku do spotykania się i spędzenia czasu razem, brania udziału w hobby i leczenia różnych dolegliwości jakie niesie ze sobą starość. Badania pokazują, że umieszczenie placówki opieki nad osobami starszymi w twoim mieście poprawia zdrowie wszystkich starszych, leczy chore starsze osoby i zwiększa średnią długość życia wszystkich obywateli. Budowanie budynków opieki zdrowotnej może również skłonić więcej osób starszych do przeprowadzki do twojego miasta.

Oprócz opieki nad osobami starszymi istnieje również inna, nowa miejska służba zdrowia. Centrum Zdrowia Dziecka poprawia zdrowie i, ostatecznie, szczęście wszystkich dzieci i młodzieży w okolicy oraz zwiększa wskaźnik urodzeń w pobliżu. Istnieje również duże prawdopodobieństwo wyleczenia chorego małoletniego podczas wizyty w budynku. Razem, te nowe dodatki przychodzą z nowym tekstem Doradcy i zaktualizowanym panelem informacji o zdrowiu obywateli.

[Obrazek: u4kabxh.jpg]
Miejsce opieki nad osobami starszymi oraz Centrum Zdrowia Dziecka

Ulepszenia i poprawki

Na szczycie darmowej zawartości wspomnianej wyżej, Sunset Harbor wprowadza również bardzo dużo małych ulepszeń. Największym z nich jest Zapis Wiadomości Samouczka. Znasz to uczucie, gdy zapomnisz tekstu samouczka który wyskoczy ci na ekranie chwilę temu a masz ochotę przeczytać go jeszcze raz bardziej uważnie ale nie możesz go nigdzie znaleźć? Teraz masz dostęp do wszystkich odblokowanych tekstów samouczka z nowego, schludnego dzienniczka! Wszystkie samouczki mogą być znalezione w menu pauzy. Nowy dziennik przychodzi nawet z wyszukiwarką i kategoriami by sprawić szukanie łatwiejszym gdy odblokowałeś już wiele poradników.

[Obrazek: KzAIGrC.png]
Zapis Wiadomości Samouczka przechowuje wszystkie poradniki.

Inną poręczną nowością jest możliwość załadowania zapauzowanej gry. Nie musisz już więcej biec by zapauzować grę zaraz po zakończeniu ładowania. Ta opcja jest domyślnie włączona i możesz ją wyłączyć w opcjach rozgrywki. Pozycja kamery również może być od teraz zapamiętywana gdy zapiszesz grę. Oznacza to, że rozpoczniesz ją dokładnie w tym samym miejscu, gdzie ją zapisałeś. Jeżeli wyszedłeś z gry, gdy dla przykładu miałeś zoom-a na jakiś budynek, to po wczytaniu save-a kamera będzie znajdowała się dokładnie w tym samym miejscu.

Stawianie budynków na krętych drogach i stokach również będzie teraz łatwiejsze dzięki bardziej elastycznemu rozmieszczaniu obiektów. Dla przykładu, budowanie po wewnętrznej stronie zakrzywionej drogi nie będzie już wyzwaniem. Budowa ścieżek dla pieszych również jest teraz łatwiejsza.

Ostatnia zmiana, ale równie ważna to nabrzeża, po których mogą się teraz poruszać piesi. Nabrzeża mogą być teraz edytowane w Edytorze Obiektów by pozwolić pieszym przechadzać się nimi. To sprawi, że nabrzeża będą działać jak ścieżki dla pieszych, co jest miłym dodatkiem do planowania miasta i pozwoli stworzyć bardziej szczegółową linię brzegową w grze.

W ten sposób dotarliśmy do końca Dzienników Developerskich Sunset Harbor! Oprócz tej bezpłatnej zawartości, dostępnych jest wiele nowych funkcji, od Przemysłu Rybackiego aż po Trolejbusy, System Transferu Odpadów i Śródlądową Oczyszczalnię Ścieków. Czy jesteście już podekscytowani Cities Skylines: Sunset Harbour? Wkrótce będzie już dostępny, więc możecie już teraz zacząć planować, jak wykorzystać te wszystkie fajne funkcje w swoich nowych lub istniejących miastach!

Serdecznie Pozdrawia,
Wasz team developerski Colossal Order

Tłumaczenie dla Cities Skylines Polska:
SZyMeX
  Odpowiedz

Witaj na Cities Skylines PL!
Aby dodać odpowiedź zaloguj się, lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zalogowani użytkownicy mogą odpowiadać w wątkach

Szybka rejestracja

Możesz także skorzystać z opcji szybkiej rejestracji za pomocą facebooka.Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości