Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
Lokalna kolej cargo i ciężarówki pocztowe
#1
Witam, mam miasto 180k i kilka problemów drogowychDuży uśmiech

Ciężarówki pocztowe nagminnie skręcają nie z tego pasa co powinny np. z pasa do jazdy na wprost skręcają w lewo/prawo i różne tego kombinacje, przez to nieraz tworzą się spore korki.
Mam zrobioną lokalną sieć kolejową cargo niby wszystko ok ale korzysta z niej tylko poczta, ciężarówki z przemysłu unikają takich dworców i nie wiem dlaczego. Raz dla testów w jednej dzielnicy zablokowałam dla ciężarówek wszystkie drogi wjazdowo-wyjazdowe i cały ruch TIR od razu przeniósł się na kolej. Po odblokowaniu znów żadna nie korzysta z kolei. Oczywiście do dworców połączonych do zewnętrznych linii są korki jak byk.

Z modów które mogą mieć wpływ na korki/trasy/parkingi itp to mam TMPE, Real time, jeszcze jakieś mogą mieć na to wpływ a nie wiem? Smile Mam wszystkie DLC prócz Campus.
Miał ktoś podobny problem? Nie wiem jak to rozwiązać.
  Odpowiedz
#2
1. Ustaw pasy do skrętu w TM:PE na sztywno (połącz pasy tymi kolorowymi liniami)
2. Ciężarówki na "lokalnych" trasach korzystają ale musi ona mieć sens. Jeżeli jest to linia np. z portu do jakiejś strefy przemysłowej czy handlowej w mieście to ulicami jeździć nie będą. Natomiast jeżeli te dwa dworce nie mają jakiegoś większego uzasadnienia to może się okazać że a) wcale nie wyjdzie to jakoś dużo szybciej b) nie będzie potrzeby korzystania z tej linii bo nie jest nikomu "po drodze".
  Odpowiedz

Witaj na Cities Skylines PL!
Aby dodać odpowiedź zaloguj się, lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zalogowani użytkownicy mogą odpowiadać w wątkach

Szybka rejestracja

Możesz także skorzystać z opcji szybkiej rejestracji za pomocą facebooka.Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości