Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
[Prezentacja] Kolbrów (Galicja)
#1
Cześć!

Dopiero co zawitałem na tym forum Smile Nie jestem graczem Cities Skylines z różnych powodów, jednak sporo grałem i gram nadal w czwartą część SimCity. Część z Was, którym zdarzyło się przewinąć przez nieistniejącą już dziś stronę SimCityPolska, może mnie kojarzyć. Byłem jednym z administratorów i prowadziłem wątek Kolbrowa, który dziś chciałbym Wam przedstawić tutaj na tym forum. Pierwsze zdjęcia pojawiły się w styczniu 2008 roku, także region liczy sobie już 12 lat. W międzyczasie prezentowałem go także na innych forach, m.in. sc4devotion, a od niedawna także i na Simtropolis. Jednakże bardzo się cieszę, że mam możliwość tutaj jeszcze raz trafić do polskojęzycznej społeczności Smile


Galicja
[Obrazek: 681dbbce4e9165c7m.png]

Galicja jest krajem na fikcyjnym kontynencie Telesto (projekt, który miał miejsce na SimCityPolska). W grze ma populację około 2 300 000 mieszkańców i graniczy z wieloma innymi krajami: Republiką Słowiańską, Höhensonne, Kasandrią, Lodomerią, Federacją Magyaru i Helsakoh. Są to regiony innych graczy, niektórzy z nich prezentowali również swoje miasta na forach. Dziś niestety już wszyscy są nieaktywni.

Galicja jest dla mnie pewnego rodzaju płótnem, na który przelewa wszystkie swoje inspiracje, widoki i doświadczenia z wielu podróży po Polsce, które miałem szansę odbyć. O ile na zagranicznych forach wiele z nich musiałem tłumaczyć, tak tutaj raczej będziecie w stanie je sami poprawnie odczytać Wink

Kolbrów

Stolicą Galicji jest Kolbrów - miasto ulokowane w południowej części kraju nad rzeką Wirtą. Największe w całym państwie, liczące sobie ponad 800 000 mieszkańców. Jak będziecie mogli zobaczyć na zdjęciach, miasto to jest w dużym stopniu inspirowane Krakowem - miejscem skąd pochodzę i w którym mieszkam. Dużo z niego przeniosłem do gry i wiele odwołań zostało wszytych w poszczególne kwartały, przedstawione realnymi budynkami i odwzorowanymi różnymi miejscami.

A więc ruszajmy!

 

[Obrazek: raTSIuX.png]

1. Głównym punktem miasta jest oczywiście Rynek Główny, zlokalizowany w samym środku Starego Miasta. Tak jak w Krakowie, na tym wielkim średniowiecznym placu możemy zobaczyć Sukiennice, Kościół Św. Wojciecha oraz Wieżę Ratuszową podziwiane przez tysiące mieszkańców i turystów.
[Obrazek: 27630683579_054140135a_o.jpg]
Kliknij, aby porównać z rzeczywistością w 3D!

2. Stare Miasto jest otoczone Plantami, które zielonym ringiem okalają najbardziej zabytkową część Kolbrowa. Jak dobrze wiemy, w tym miejscu dawniej stały mury miejskie, po których dzisiaj został tylko mały fragment z Bramą Floriańską. Barbakanu już niestety nie ma, ale za to tuż obok stoi Teatr im. Juliusza Słowackiego grany przez maxisową operę - i chyba całkiem nieźle się ze swojej roli wywiązuje, nieprawdaż?
[Obrazek: 27699118709_8651fa2bd1_o.jpg]
Kliknij, aby porównać z rzeczywistością w 3D!

3. Mnóstwo starych kamieniczek stoi wzdłuż wąskich brukowanych ulic w żydowskiej dzielnicy, która w Kolbrowie nosi nazwę Stanisłowa. Dociekliwe oko wypatrzy ulicę Dajwór i zabytkową zajezdnię tramwajową.
[Obrazek: 39177116705_0957f783b9_o.jpg]

4. Ulica Dietla. Może nie do końca w realnym otoczeniu i układzie, ale jest miejscem, gdzie jedna z wielu linii tramwajowych przechodzi pod kolejową średnicą.
[Obrazek: 40045000842_226bfe0e35_o.jpg]

5. Jednym z najprzyjemniejszych miejsc na odpoczynek są nadrzeczne bulwary. Dla przypomnienia, kolbrowskim odpowiednikiem Wisły jest Wirta.
[Obrazek: 40042699272_2686166dd8_o.jpg]
Kliknij, aby porównać z rzeczywistością w 3D!

6. Wielkie trójkątne pole w samym centrum, czyli Błonia. Od dawna służyły jako miejsce wielkich imprez i wydarzeń, w tym papieskich mszy. W 2016 roku Błonia stały się miejscem spotkania Papieża Franciszka z mieszkańcami i pielgrzymami w czasie Światowych Dni Młodzieży. Były także świadkiem pierwszego w historii przyjazdu papieża na mszę... tramwajem!.
[Obrazek: 39660468802_8a50c21407_o.jpg]
Kliknij, aby powiększyć
Kliknij, aby porównać z rzeczywistością w 3D!

Dzięki za czytanie i oglądanie. Mam nadzieję, że mimo faktu, że forum jest skupione wokół Cities Skylines, SimCity spotka się z jakimś tam zainteresowaniem Smile Jest sporo materiału z Kolbrowa i Galicji w zanadrzu, który mam nadzieję, uda mi się pokazać w przyszłych updatach Wink

Pozdrawiam
Kamil
 Podziękowali: SZyMeX , garfield , Lcniko
  Odpowiedz
#2
Hej, mimo że w SimCity w zasadzie nigdy nie grałem, to całkiem fajnie to wygląda Smile Na duży plus również wszystkie opisy, widać że masz/miałeś (projekt już ukończony?) pomysł na to miasto Smile

Czekam na więcej fotek Smile
  Odpowiedz
#3
swietne brakuje mi troszeczke tego klimatu, do SC4 bylo tyle fajnych assetow i oczywiscie pamietam Kolbrow Smile
  Odpowiedz
#4
oj tak ja pamietam jeszcze z forum SkyScreapearCity
[Obrazek: EQEgOzFWoAI0tQl?format=jpg&name=900x900]
  Odpowiedz
#5
Cześć Wink

Ach wracają wspomnienia! Dobrze znowu zobaczyć Kolbrów!

Aurodycja też jeszcze żyje, chociaż na forum ostatnio nic nie było wstawiane (korki w citiskach praktycznie zniszczyły mi zabawę z jednym miastem).
  Odpowiedz

Witaj na Cities Skylines PL!
Aby dodać odpowiedź zaloguj się, lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zalogowani użytkownicy mogą odpowiadać w wątkach

Szybka rejestracja

Możesz także skorzystać z opcji szybkiej rejestracji za pomocą facebooka.Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości