Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
Zmiany - Nowy styl, działy i więcej!
#31
Ulepszony system przesyłania plików

Od dzisiaj na forum gości nowy system przesyłania załączników. Wszystko co trzeba zrobić to upuścić pliki (dowolną ilość) w to pole:
[Obrazek: H6r5lU2.png]
Obrazki zostaną przesłane na Imgur i automatycznie wstawione do posta. Reszta załączników będzie przesyłała się normalnie, - na serwer.

Mam nadzieję że ułatwi to wrzucanie zdjęć (szczególnie ze swoich miast Wink) i plików na stronę. Jeżeli pojawiłyby się jakieś błędy, proszę zgłaszać w tym temacie: http://citiesskylines.pl/showthread.php?tid=2769
  Odpowiedz
#32
Dzisiaj pojawiło się wiele poprawek stylistycznych, nowy wygląd edytora tekstu oraz nowy wygląd wątków w dziale. Jak za każdym razem mam nadzieję że się podoba Smile

Jednak ważniejszym elementem jest wprowadzenie zasady 1 wątek = 1 problem w działach "pytania i porady" oraz "sprawy techniczne -> problemy z grą". Ułatwi to odnalezienie rozwiązania danego problemu przez innych użytkowników oraz poprawi czytelność postów.
Niestosowanie się do tej zasady będzie skutkowało usunięciem części postu dotyczącej drugiego problemu w wątku.

http://citiesskylines.pl/ogloszenia-Regulamin
  Odpowiedz
#33
W ostatnim czasie na forum doszło kilka poprawek głównie od strony technicznej.
Aktualizacja do Mybb 1.8.15 oraz php 7.0.24 o której już pisałem: https://citiesskylines.pl/temat-Aktualizacja-forum
Dodanie certyfikatu SSL oraz naprawa systemu e-mail. (Po zasubksrybowaniu danego działu na email będą przychodzić powiadomienia o nowych wątkach)

Ze spraw dotyczących forum, został rozwinięty regulamin dotyczący nowych wątków i postów: http://citiesskylines.pl/ogloszenia-Regulamin (Regulamin może ulec zmianie)
Oraz wprowadzony taryfikator ostrzeżeń: https://citiesskylines.pl/temat-System-o...5%84--3036

Zmiany te podyktowane są lepszym funkcjonowaniem forum oraz zachowaniem porządku. Każda ignorancja zasad wymienionych w powyższych wątkach będzie wiązała się nałożeniem ostrzeżeń.
  Odpowiedz
#34
Ostatnio weszło kilka poprawek estetycznych i funkcjonalnych.
[Obrazek: NZ0qCBh.jpg]

Napisy informujące o prywatnych wiadomościach oraz nieprzeczytanych postach zostały zamienione na ikonki oraz przeniesione na górny pasek nagłówka. Dodatkowo pojawiły się powiadomienia (ikonka po środku) informujące nas w takich przypadkach: (opcje konfigurowalne)
[Obrazek: NLumsHL.png]

Mam nadzieję że nowa funkcja przypadnie do gustu Smile
  Odpowiedz
#35
Bardzo fajna zmiana. Wreszcie nie muszę zmieniać na wersję "pełną", by zobaczyć nieprzeczytane posty.
  Odpowiedz
#36
Naprawiono błąd z dodawaniem reputacji, od teraz powinno działać jak należy.
Przy okazji, przypominam o tym, że wszystkie błędy występujące na forum można (a nawet powinno się) zgłaszać w tym wątku: https://citiesskylines.pl/temat-Propozyc...-dotyczace
Sam wszystkich ich nie wyłapie a domyślam się, że ten dotyczący reputacji jakiś czas już występuje od kiedy lekko przerabiałem styl.

Tak więc, dla dobra wszystkich, jeszcze raz zachęcam do zgłaszania wszystkich błędów technicznych strony na jakie się natkniecie do w/w wątku! Smile
  Odpowiedz
#37
Kolejna drobna, lecz nie mniej ważna aktualizacja stylu.
Poprawiono responsywność m.in panelu użytkownika oraz panelu tworzenia nowego wątku i nowej odpowiedzi.
Mam nadzieję, że te zmiany jeszcze bardziej ułatwią korzystanie ze strony na urządzeniach mobilnych Smile
  Odpowiedz
#38
Korzystając z chwili wolnego, na forum zawitała mała nowinka w postaci możliwości oznaczenia najlepszej odpowiedzi w danym wątku. Przydatna opcja w wątkach "technicznych", które czasem potrafią się ciągnąć i ciągnąć a wszystko co wartościowe znajduje się w zasadzie w jednym poście Wink


"Najlepszą Odpowiedź" może oznaczyć tylko autor wątku, a opcja dostępna jest w takich działach jak "Pytania i Porady", "Sprawy techniczne" i "Problemy podczas tworzenia". W przyszłości będzie rozszerzona o działy dotyczące C:S II.

A jak to wygląda w praktyce?

Po utworzeniu wątku w jednym ze wspomnianych działów, przy każdym poście mamy dostępny nowy przycisk - "Najlepsza Odpowiedź":
[Obrazek: FPJ2wnP.png]

Jeżeli uznamy, że udzielona odpowiedź rozwiązała nasz problem to możemy tym przyciskiem ją oznaczyć. Wyróżni się on wtedy na tle pozostałych:
[Obrazek: fbgVgzm.png]

Dodatkowo na samej górze i na samym dole wątku, obok przycisków "Nowa Odpowiedź" pojawi się odnośnik do oznaczonej właśnie "Najlepszej Odpowiedzi":
[Obrazek: nCJCDGV.png]

A sam wątek w widoku działu zyska ikonkę wskazującą, że problem jest rozwiązany i będącą jednocześnie odnośnikiem do wspomnianej "Najlepszej Odpowiedzi":
[Obrazek: umAnZX6.png]


Plugin pozwala na sporo więcej jeżeli chodzi o zarządzanie takimi "technicznymi" działami, ale myślę że na razie taka opcja oznaczenia wątku jako rozwiązanego w zupełności wystarczy. Być może w przyszłości będzie to jeszcze rozwijane.
Jeżeli są jakieś uwagi, czy to do samego rozwiązania czy też jego funkcjonowania to dajcie znać.


Z kronikarskiego obowiązku wspomnę przy okazji o kolejnych zmianach w stylu, głownie estetycznych i poprawiających responywność na urządzeniach mobilnych. Ale to już pewnie zauważyliście od jakiegoś czasu Wink
  Odpowiedz

Witaj na Cities Skylines PL!
Aby dodać odpowiedź zaloguj się, lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zalogowani użytkownicy mogą odpowiadać w wątkach

Szybka rejestracja

Możesz także skorzystać z opcji szybkiej rejestracji za pomocą facebooka.Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości