Cities Skylines - Polskie forum gry

Pełna wersja: Uralsk - brama Syberii
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7
Hej,
dziś kilka obrazków z różnych miejsc  z Uralska oraz Burmantova, które w końcówce lat 70. przeżywa ogromną rozbudowę. Wieś liczy już przeszło 1000 mieszkańców, a mieszkańcy zatrudnieni są w pobliskiej fabryce papieru oraz Uralskich Zakładach Komunalnych (o tych miejscach więcej informacji w kolejnym, bardziej kolejowym poście)

Burmantovo
Widok na plac centralny wsi oraz drogę A103 łączącą rafinerie z Uralskiem.
[Obrazek: 0FPeRzn.jpg]

Kilka zdjęć z "wiejskich" uliczek Burmantova. Na ostatnim zdjęciu w tle widoczny ogromny elewator będący magazynem zboża dla całego regionu.
[Obrazek: 2Ud89l4.jpg] [Obrazek: qpqh01k.jpg] [Obrazek: my5qVwH.jpg]

Widok z lotu ptaka na wieś. Widoczna tory tramwajowe dające alternatywę wobec autobusu dla osób podróżujący z/do Uralska.
[Obrazek: LdLgqtR.jpg]

Uralsk (2. dzielnica)

Tutaj widoczny Ikarus zbierający o poranku, jeszcze sennych mieszkańców obrzeży 2. dzielnicy, aby zawieźć ich na poranną zmianę do wielu zakładów produkcyjnych miasta.
[Obrazek: loRweYS.jpg]

Widok na miasto z Prospektu Gagarina. Na wprost, dominujące wysokościowce na skrzyżowaniu z Prospektem Mira.
[Obrazek: YEJWjeI.jpg]
1980 rok (cz. 1.)

Uralsk

Radziecka interwencja w Afganistanie, która zaczęła się w 1979 roku spowodowała, że w ZSRR zwiększył się popyt na ropę oraz ogólne produkty przemysłu wojskowego i elektronikę. Dzięki temu Uralskowi przyznaną kolejną transzę środków, na rozbudowę Uralskich Zakładów Mechanicznych, które od 1980 roku noszą nazwę Zjednoczenia Zakładów Elektromechanicznych "URAL".  W związku z tym po drugiej stronie rzeki rozpoczęto budowę nowych zakładów, które powierzchnią dorównują połowie ówczesnego miasta. Aby tak ogromny zakład przemysłowy posiadał odpowiednio wykwalifikowaną kadrę postanowiono utworzyć w Uralsku szkołę wyższą: Uralska Wyższa Szkoła Techniczna.

Tępo prac budowlanych jest bardzo szybkie stąd już po niecałym roku, powstała już znaczna część zakładu (hale, biura, sieć kolejowa), lecz cała okolica jest pilnowana przez wojsko, co utrudnia realizacje jakichkolwiek fotografii.

Obecnie jedyna fotografia kompleksu przedstawia jedną z bram wjazdowych do kombinatu.
[Obrazek: 9inbg1C.jpg]

Burmantovo

We wsi/miasteczku działa mały zakład papierniczy, powstał też dość obszerny układ torowy łączący pobliskie zakłady (Rafineria, papiernia, Uralskie Zakłady Komunalne, Zjednoczenie "URAL", dworzec Kolejowy) z krajowym siecią kolei.

Widok z góry na papiernie. Widoczny układ torowy i rozwidlenia prowadzące do różnych zakładów przemysłowych.
[Obrazek: nIw6NFT.jpg] [Obrazek: oBG2knE.jpg]

Zakład "od środka" - widok na tory załadunkowe i hale produkcyjne
[Obrazek: EN7KimP.jpg]

We wsi ulokowano też Uralskie Zakłady Komunalne oraz składowisko węgla.

[Obrazek: fYtMtmQ.jpg]
Stron: 1 2 3 4 5 6 7