Cities Skylines - Polskie forum gry

Pełna wersja: Uralsk - brama Syberii
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7
Uralsk to mój nowy projekt budowy typowego sowieckiego miasta przemysłowego od początku lat 70 do dzisiaj. Chciałbym tutaj opisać historie tego miasta od wybudowania pierwszego bloku aż po czasy współczesne. Miasto będzie ulokowane w okolicach południowego Uralu, więc nie ma za bardzo śniegu i tereny są dość zalesione

Sam projekt będzie podzielony na dwa etapy:
1 Etap - budowa mapy, zalesianie, modyfikacje terenu, bazowy układ dróg, drobne wsie i miasteczka;
2 Etap - budowa docelowego miasta Uralsk.

Inspiracjami dla tego projektu jest w głównej mierze Magnitogorsk (Kombinat Metalurgiczny na zdjęciach i mapach Google wygląda przecudnie  Love ), Norylsk, Prypeć oraz Surgut - nawet nie pytajcie skąd ja te miasta znajduję xD

To tyle tytułem wstępu - czas na screeny Smile

Obecnie jesteśmy w pierwszym etapie projektu, więc dużo rzeczy może się jeszcze zmienić.

Iliaczyno - mała wieś położona przy drodze A103 wśród malowniczej tundry.

[Obrazek: ZIWOFpj.jpg] [Obrazek: R7paDmi.jpg]

[Obrazek: 1QFsM8t.png] [Obrazek: az120yW.png]

Sama droga A103 jest główną drogą w tym rejonie, chociaż ruch na niej jest bardzo mały, ze względu pustkę wokół i wszędobylski las.

[Obrazek: coW4HiR.png]

Iliaczyn - osiedle typu miejskiego również zlokalizowane przy A103, jest to świeże miasteczko, wybudowane na początku 1970 roku, w którym mieszkają pracownicy obsługujący pobliskie szyby do wydobycia ropy naftowej. Na razie to tylko kilka szybów, ale według badań, cała okolica leży na wielkim złożu ropy, więc to kwestia czasu, zanim władzę wydadzą zgodę na budowę dużego miasta i rafinerii w tym regionie. W osiedlu znajduje się też tartak, który zajmuje się wycinką drzew pod przyszłą rozbudowę o kolejne bloki.

[Obrazek: maXj5NV.jpg] [Obrazek: vy2MJlY.jpg]

[Obrazek: aavf1s6.png] [Obrazek: rHk1s1r.png]

[Obrazek: zPhzleb.jpg]

Widok na niewielki obszar przemysłowy, niedługo będzie też budowany ropociąg.
[Obrazek: zWO9BKP.png] [Obrazek: egC2zQg.jpg]

Kilka ujęć wieczorno-nocnych:

[Obrazek: f9u8qy3.png] [Obrazek: zM89mF6.png]

[Obrazek: 7a6WcHI.png]
super ale wichury, patrzac na google maps i miasta ktorymi sie inspirujesz to bedzie depresyjne do kwadratu, szykuj duuzo karawanow i krematoriow xD super! trzymam kciuki Smile
jest klimacik Smile
Dziś tylko mały screen, żeby nie było, że nic nie buduję haha

Uralsk - obecnie wieś w trakcie budowy. Na drugim etapie projektu, kiedy zacznie być opowiadana historia, wieś zmieni się w duże miasto. Jednak na razie jest tu spokój.

Na screenie mur lokalnego kołchozu, w tle cerkiew - centralny punkt wsi.
[Obrazek: 9sYRGm6.jpg]
wschodni klimacik jest Smile ale to ogrodzenie ma cos nie tak z teksturami moze poszukaj czegos innego sporo jest ceglanych na workshopie Smile
Dzięki Smile
Poszukam jeszcze, wczoraj już trochę senny byłem i nawet nie zwróciłem na to uwagi xD
Nowych screenów nastał czas Smile

Uralsk - teoretycznie jest to wieś, ale znajdująca się w nim siedziba lokalnego kołchozu, czyni tą osadę najważniejszą w całym regionie. W centralnym punkcie wsi, na najwyższym w okolicy wzgórzu znajduje się Cerkiew Trójcy Świętej, obok niej niewielki dworek, który po kolektywizacji rolnictwa pełni rolę siedziby tego kołchozu.
[Obrazek: U1YmXO4.jpg] [Obrazek: SYCo1GC.png]

[Obrazek: nb38Qjw.png]

Kołchoz składa się z dwóch części, pierwsza to główna siedziba w dworku wraz z małym parkiem maszynowym i magazynami. Druga to silos zbożowy i magazyny, zawierające drzewo i inne materiały potrzebne ludziom do przetrwania, budowy domów i palenia w piecach (region musi być samowystarczalny). Kołchoz posiada też kilka autobusów do obsługi ruchu regionalnego.
[Obrazek: DyQFMti.png]

Wieś liczy około 300-400 mieszkańców, otoczona jest przez pola i gęste lasy. Leży na skrzyżowaniu dróg A103 i R202 (to ta dziurawa droga xD)
[Obrazek: sLHctDv.jpg] [Obrazek: sO7vtEQ.png]

[Obrazek: 5OygVVx.png] [Obrazek: LKUjtv8.jpg]

Na sam koniec 3 screeny.
Jeden z okolic Uralska z drogi A103 (zasłania go ten domek na pierwszym planie xD)
[Obrazek: Xx0GlwF.png]

Drugi to widok z góry na wieś Iliaczyno (poprawiłem tu pola)
[Obrazek: 0lftny8.png]

Trzeci z drogi A103 - kierunek Uralsk (który jest jeszcze dalej niż widać drogę xD)
[Obrazek: dgkX53A.png]
Ale wygwizdow Smile fajny klimat Smile czekam na wiecej
Na razie wygwizdów, ale jak zrobię już do końca mapę, to Uralsk z wioski zmieni się w modelowe radzieckie miasto (albo wcześniej ZSRR upadnie xD)
"Wygwizdowa" nowych screenów nastał czas ;P


Słateczno - licząca poniżej 100 mieszkańców wieś położona w lesie, niedaleko szosy R-202 prowadzącej do Uralska. Wieś położona jest przy rzece, a ze światem łączy ją dość stary drewniany most, który prowadzi do skrzyżowania z drogą R-202. Tam też znajduje się przystanek autobusowy. 


[Obrazek: NqT5yet.jpg] [Obrazek: UNW37BW.jpg]

R-202 - co tu dużo pisać, droga jak droga, tylko że w słabym stanie technicznym (jak większość dróg w ZSRR). Na pierwszym foto widok w kierunku granicy mapy. Na drugim foto zrobione z innego miejsca w kierunku Uralska. Gdyby nie gęsty las, to bardzo ładnie widoczny byłby Uralsk ze swoją cerkwią na wzgórzu.

[Obrazek: zyPYjTo.jpg] [Obrazek: 3H6Opou.jpg]

Uralsk-2 - nowo-budowany kompleks wojskowy w pobliżu Słateczna. Spędza sen z powiek mieszkańcom, gdyż prawdopodobnie w niedługim czasie zostaną wysiedleni. Nikt za bardzo nie wie, w jakim celu jest on tu budowany.

Pierwsze foto to brama wjazdowa do kompleksu (płotu już nie ma).
Drugie foto to widok z centrum miasteczka wojskowego na Kinoteatr, w tle anteny radaru (je muszę zmienić bo tekstura się buguje i są za niskie)

[Obrazek: uIWyeIU.jpg] [Obrazek: HdBnwr7.jpg]
Stron: 1 2 3 4 5 6 7