Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
Problem ze śmieciami
#8
Specjalnie założyłem konto na forum żeby podzielić się moją sytuacją.
Borykałem się z tym problemem odkąd zainstalowałem moda z większą spalarnią. Mod oczywiście aktualny, sprzed miesiąca. Ale w głowie miałem sytuację przez którą przestałem grać w citisy kilka lat temu. Mianowicie po wgraniu moda z lepszą pompą wody, całkowicie jej zabrakło, pisało że pompa nie funkcjonuje. te oryginalne z gry też nie działały. Ale to nie o tym temat więc napisze tylkko że finalnie musiałem wywalić jakieś 2000 modów i przez to przestałem grać.

Najpierw taki wstęp ogólny:
Miasto 80k mieszkańców, 4 rejony przemysłowe z każdej strony miasta, w każdym kilka spalarni. Miasto bardzo zbite w sobie, ale natężenie ruchu 75-85% więc bardzo dobre. Praktycznie połowę czasu spędziłem na ustawianiu pasów ruchu i jak najmniejszych korkach.

Więc chodzi o to że po wybudowaniu kolejnego rejonu i wgraniu moda na spalarnie nagle w całym mieście pojawiły się śmieci. Najpierw w tym nowym rejonie, choć zaraz obok jest spalarnia, potem w całym mieście. Od razu usunąłem moda ze spalarnią, problem nadal występował. Dziwiło mnie to że mimo tego że w starych rejonach spalarnie pracowały normalnie, tak teraz w prawie żadnej śmieciarki nie wyjeżdżały na rejon. Tylko jeden z tych rejonów pracował pełną parą. Przejrzałem przepływ ruchu tylko samochodów komunalnych. Okazało się że te śmieciarki z jednego rejonu musiały jeździć autostradami żeby pojechać do budynków po drugiej stronie miasta. Zacząłem analizować w jakie miejsca jeżdżą te śmieciarki z nowej spalarni, gdy się już jakaś pojawi. Od razu odrzuciłem opcję że mod TM blokuje przejazd śmieciarek, bo poruszały się normalnie po każdej drodze, oprócz tego nowego rejonu. Oczywiście przez śmieci mieszkańcy zaczęli chorować, potem się wyprowadzać i umierać.

Trochę przypadkowo, śledząc ruch natrafiłem na nowe rondo na którym mam określone zasady ruchu w TM (połączenia pasów ruchu liniami). Okazało się że zapomniałem zrobić przeplatanki na wjeździe do tego ronda, przez co wszyscy z autostrady nie mogli wjechać na ten rejon. W efekcie inna spalarnia musiała przejąć obowiązki tej która nie miała dojazdu, przez co zaniedbała swój rejon.
Trochę poplątane ale mam nadzieje że screeny dobrze wytłumaczą o co chodzi.
Także polecam dobrze popatrzeć czy aby jedna mała kreska, nie zrobi wam katastrofy w mieście.

(na screenach: (1) problematyczna jedna kreska uniemożliwiająca wjazd na inne pasy ronda niż skrajny prawy, (2) ogólny zarys jak jeździły śmieciarki (pomarańczowa linia), (3) problemy jakie wywołał brak śmieciarek (śmieci -> mieszkańcy chorują -> mieszkańcy umierają -> sąsiedzi się wyprowadzają -> biznesy upadają), (4) panorama miasta z rozmieszczeniem rej przemysłowych.[Obrazek: zeQr2eE.jpg][Obrazek: 21lNfTW.jpg][Obrazek: vb5GYzl.jpg][Obrazek: PwAT70c.jpg]
 Podziękowali: SZyMeX
  Odpowiedz

Witaj na Cities Skylines PL!
Aby dodać odpowiedź zaloguj się, lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zalogowani użytkownicy mogą odpowiadać w wątkach

Szybka rejestracja

Możesz także skorzystać z opcji szybkiej rejestracji za pomocą facebooka.



Wiadomości w tym wątku
Problem ze śmieciami - przez xWiecior - 15-07-2016, 16:47
RE: Problem ze śmieciami - przez Haraq - 15-07-2016, 20:30
RE: Problem ze śmieciami - przez xWiecior - 16-07-2016, 00:26
RE: Problem ze śmieciami - przez Haraq - 16-07-2016, 12:53
RE: Problem ze śmieciami - przez Egoista - 16-07-2016, 20:58
RE: Problem ze śmieciami - przez bartololo - 10-06-2018, 18:57
RE: Problem ze śmieciami - przez matik7676 - 04-08-2022, 12:10
RE: Problem ze śmieciami - przez krzychu728 - 29-06-2023, 02:57

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości