Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
Vice City
#1
Siemka! Dziś chciałbym wam zaprezentować moje pierwsze miasto, jakim jest Vice City. Nazwa jest przypadkowa, miasto prawie w niczym nie odnosi się do GTA 8-)
Jest to moje pierwsze i pół miasto w grze (dlaczego pół? tuż po odpaleniu gry zrobiłem małe miasto, z pół godziny budowałem karykaturalną i nieogarniętą metropolię która urosła mi do drugiego kamienia milowego po czym uznałem że opanowałem już nieco grę i wzniosłem to- dlatego mogę je nazwać niemalże pierwszym).
W mieście bardzo przykładam wagę do dzielnic i fajnych rozwiązań, a kilka rzeczy wzoruję na tym, co wypatrzyłem w miastach zagranicą (np. w Antwerpii) czy większych w Polsce (Kraków).
Jak na (prawie) pierwsze moje miasto o statusie miasta stołecznego wydaje mi się, że jest nieźle Wink
Do rzeczy:
[ATTACHMENT NOT FOUND]
Przy dzielnicy osiedlowej widać spalarnie, które obecnie przemieściłem koło autostrady. Mają swoje własne rampy i są odizolowane od miasta. Sprawdza się to świetnie.
[ATTACHMENT NOT FOUND]
Miasto podzielone jest na kilka dzielnic: przemysłowe to Syfy (Wschodnie i Zachodnie) oraz górniki przy Buzajnes Kłarter (niewidoczne na zdjęciu, dobudowane chwilę po screenschocie) domkowe to Łest Cołst i malutki Park Ludowy, osiedlowe to Miasteczko Akademickie i Łest Cołst Osiedla a biznesowa jest jedna- Buzajness Kłarter.
[ATTACHMENT NOT FOUND]
Łest Cołst. Dzielnica, która powstała jako pierwsza. Same domki i średnia komunikacja publiczna, którą zamierzam rozbudować. Przy rzece ciągnie się bulwar.
[ATTACHMENT NOT FOUND]
Syfy Wschodnie i Syfy Wschodnie Park. Główna dzielnica przemysłowa. Bliskość tartaku i takiego syfu nie wpływa prawie wcale na jakość drzew Wink
[ATTACHMENT NOT FOUND]
Syfy Zachodnie. Minidzielnica rolnicza, którą czeka wielka rozbudowa.
[ATTACHMENT NOT FOUND]
Park Ludowy. Zakaz ruchu ciężarowego, malutka i zielona dzielnica która miała być początkiem zagospodarowania drugiego brzegu rzeki, ale zająłem się rozwojem pierwszego.
[ATTACHMENT NOT FOUND]
Buzajness Kłarter. W założeniu dzielnica usługowa, w praktyce więcej usług narobiło się w Osiedlach. No, ale i tak są tu skupione prawie wszystkie biura i usługi Smile
[ATTACHMENT NOT FOUND]
Miasteczko Akademickie. Kupa zieleni, bloki, uniwerek. Zalegalizowane używki. Wiadomo o co chodzi Wink
[ATTACHMENT NOT FOUND]
Łest Cołst Osiedla! Moja ulubiona dzielnica, którą czeka wielka ekspansja za brzeg rzeki i w stronę autostrady. Świetna komunikacja, liczba mieszkańców taka, jak we wszystkich małodomkowych dzielnicach razem wzięta. Dochodzi pasażerska linia pociągowa (Osiedla <> Buzajnes Kłarter <> Syfy).
A to mój ulubiony budynek- węzeł komunikacyjny autobusów niczym z Krakowa albo z jakiegoś zachodniego miasta Smile Kiedy zobaczyłem taką stację w Workshopie, od razu zabrałem się do roboty (bo nie chciałem ściągać, tylko sam zbudować 8-) i powstało to:
[ATTACHMENT NOT FOUND]
Tadam Smile
Ponieważ usunąłem wszystkie poprzednie linie i zrobiłem nowe na potrzeby stacji, z komunikacja u mnie chwilowo kiepsko. Mam również niewielkie problemy z korkami przy zjazdach.
Obecny przychód to około 10k z powodu rozwiniętego handlu i przemysłu, więc niczym Dubaj wydaję kasę na różne głupoty Wink
  Odpowiedz

Witaj na Cities Skylines PL!
Aby dodać odpowiedź zaloguj się, lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zalogowani użytkownicy mogą odpowiadać w wątkach

Szybka rejestracja

Możesz także skorzystać z opcji szybkiej rejestracji za pomocą facebooka.



Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości