Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
Optymalizacja forum?
#1
Czy tylko ja zauważyłem czy ostatnio forum mi się tnie?
Użytkowników na dzień dzisiejszy jest ponad 280-u, co mnie trochę nie pokoi ponieważ jest to jednak jeszcze mała liczba. A co się będzie działo przykładowo przy 500 lub nawet 1000 użytkownikach?!

Postanowiłem zrobić sobie prywatne śledztwo.
Nasze forum wczytuje się z prędkością średnio około 12s przy 91 żądaniach oraz 1,2MB rozmiaru strony. Trochę dużo.
Przykładowo popularne polskie forum android przy identycznym rozmiarze strony jakim jest 1,2MB oraz przy AŻ 253-ch żądaniach wczytuje się w niecałe 6 sekund. Czyli o połowę szybciej, przy jednoczesnym większym nakładem obrazków na stronie (jak np. każdy telefon na forum posiada swój własny baner).

Tutaj link speed testu forum (klik)

oraz dla porównania (klik)

Z tego co widzę po raporcie najgorzej jest zoptymalizowany kod CSS oraz JavaScript. Najwięcej strona/forum traci na prędkości także poprzez obrazki (aż 36.48% całej strony).

Mam nadzieję, że administracja zadba o nas i zrobi coś z optymalizacją. Dla pewności nawet wyczyściłem całą przeglądarkę w celu sprawdzenia czy to aby nie problem z moją przeglądarką. Czekam na opinie innych czy tylko u mnie tak się dzieje czy u was także ?
Zasilacz OCZ ModXStream Pro 700W Dysk Samsung F3 HD103SJ 2TB 7200 32MB SATA Procesor AMD PHENOM II X4 955 AM3 Płyta główna MSI 870A-G54 ATX Karta graficzna Gigabyte GF GTX470 1280 MB RAM DDR3 Patriot 4GB 1600MHZ 8GB CL9 GAMING ELK AMD
  Odpowiedz

Witaj na Cities Skylines PL!
Aby dodać odpowiedź zaloguj się, lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zalogowani użytkownicy mogą odpowiadać w wątkach

Szybka rejestracja

Możesz także skorzystać z opcji szybkiej rejestracji za pomocą facebooka.



Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości