Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
Waszer spostrzeżenia na temat rozbudowy.
#1
Jakie waszym zdaniem najlepsze są sposoby budowania tz. czy lepiej budować małe skupiska (małe osiedla) wydzielone obszary czy może lepiej duże skupiska. Mieszacie czy osobno komercja i mieszkania. Skupiacie się na gęstej zabudowie niż mniejszej gęstości.
Wiem, że spora część tych rzeczy zależy od preferencji gracza ale na pewno takie sugestie z jakimś argumentem pomogą "nowym" w rozpoczęciu gry.

Ja na początku jak zaczynałem grę robiłem duuuuże skupiska np 9 - 10 pasów 8 kwadratów (droga - 8 kwadratów na budowę - droga - kwadraty - droga) zwykle 6 pasmowymi często 1 kierunkowymi nie mieszając mieszkań i komercji. Niestety w późniejszym etapie gry niesamowite korki się tworzą.
Potem podobnie jak powyżej tylko mieszałem mieszkania i komercję lecz ten sam rezultat. Teraz jak przeszedłem na mniejsze (droga - 4 kwadraty - droga - 4 kwadraty "2 pasy czyli te najmniejsze drogi") łącząc je (przecinając) 6 pasmowymi robiąc małe osiedla z kilkoma sklepikami (np wjazd z jednej strony, wyjazd z drugiej) sprawdza się to lepiej i mniej się korkuje. Chociaż ciągle wszystko gęstą zabudową bo niezwykle podobają mi się wysokie budynki które gracze umieszczają i nie mogę się im oprzeć :P

No ale może ktoś ma inne jakieś doświadczenia bo to iż przemysł najlepiej budować trochu dalej niż całą resztę to wiadomo i powinno się to robić.
  Odpowiedz

Witaj na Cities Skylines PL!
Aby dodać odpowiedź zaloguj się, lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zalogowani użytkownicy mogą odpowiadać w wątkach

Szybka rejestracja

Możesz także skorzystać z opcji szybkiej rejestracji za pomocą facebooka.



Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości