Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
Inspiracje ze świata
#1
Wpadłem na pomysł lekkiego rozruszania forum, a podobnego wątku nie znalazłem Wink

Idea jest prosta i chyba nagłówek wszystko wyjaśnia. 

Proponuję, żeby każdy, kto ma na to ochotę, w tym miejscu wrzucał zdjęcia ciekawych (z jakiegokolwiek punktu widzenia) obiektów, elementów, dzielnic (<- pełna dowolność), okraszonych krótkim opisem wyjaśniającym co to i dlaczego, które można by było zaimplementować do gry. 

Aby nieco sformalizować zabawę, pomyślałem sobie, że wygodniej / bardziej przejrzyście byłoby poświęcać jeden post na jeden konkretny temat. W ten sposób łatwiej będzie cytować siebie nawzajem. A też znam siebie, że w przypływie weny mógłbym stworzyć kilometrowej długości post, którego nikt nigdy nie przeczyta Duży uśmiech

PS. Nie miałem pojęcia do jakiego działu to dać, więc jeśli Szymex masz inny pomysł - czyń honory : )

Na początek coś, co mi się rzuciło w oczy podczas oglądania serialu Modus (swoją drogą - polecam Smile ), czyli dworzec kolejowy w Sztokholmie. 

Zlokalizowany tuż przy historycznym centrum miasta (po północnej stronie Gamla Stan). Moją uwagę zwróciło rozwiązanie układu drogowego. Do momentu oglądania serialu, nie wyobrażałem sobie, że w Szwecji mają takie szerokie arterie w samym sercu miasta. Zawsze mi się Szwecja kojarzyła tak, jak Dania - wąskie uliczki, transport publiczny, rowerki itp. A tu taki zonk.

Natomiast fajnie widać to, że tory są ułożone pod poziomem ulicy, a - prawdopodobnie - dworzec podmiejski ukryty pod budynkami hoteli, biur itp.

[Obrazek: Zrzut-ekranu-2018-10-15-o-22-17-54.png]
[Obrazek: Zrzut-ekranu-2018-10-15-o-22-16-51.png]
SZyMeX napisał 15-10-2018, 23:40:
Myślę że może tutaj zostać Smile
Chyba, że by podczepić to pod dział "architektura i urbanistyka", który niestety od dłuższego czasu jest już martwy.
Sam nie wiem Wink
  Odpowiedz

Witaj na Cities Skylines PL!
Aby dodać odpowiedź zaloguj się, lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zalogowani użytkownicy mogą odpowiadać w wątkach

Szybka rejestracja

Możesz także skorzystać z opcji szybkiej rejestracji za pomocą facebooka.



Wiadomości w tym wątku
Inspiracje ze świata - przez maciov - 15-10-2018, 23:33
RE: Inspiracje ze świata - przez maciov - 16-10-2018, 18:33
RE: Inspiracje ze świata - przez garfield - 16-10-2018, 18:51
RE: Inspiracje ze świata - przez garfield - 16-10-2018, 21:21

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości