Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
Jak zwiększyć płynność gry? Optymalizacja Cities Skylines
#10
#7 Wydajność sprzętu

Na koniec kilka słów o optymalizacji naszego sprzętu, czyli podzespołów.

Benchmarking

Użytkownicy systemu Windows mogą skorzystać z bezpłatnej aplikacji User Benchmark do testowania komponentów oprogramowania sprzętowego. Przeprowadza ona testy szybkości na każdym z podzespołów sprzętowych (procesor, pamięć RAM, dysk, grafika itp.), A następnie porównuje je z wynikami tysięcy innych użytkowników na całym świecie.

Jeśli któryś z twoich podzespołów działa wolno, w porównaniu do innych użytkowników z tym samym komponentem, program poinformuje cię o tym, a ty następnie będziesz mógł dowiedzieć się, dlaczego. Często może być konieczna aktualizacja sterowników (zawsze pobieraj najnowsze sterowniki ze strony producenta) lub ewentualnie dostosowanie ustawień w BIOS-ie. Na przykład moja pamięć działała bardzo wolno (zapomniałem ustawić prędkość w BIOS po wymianie płyty głównej):

[Obrazek: B507060B0BCC706E6BB589E93B51C058C82BEAC3]
*fragment ten jest tłumaczeniem poradnika, ja sam nie miałem problemów z pamięcią Wink*

Chłodzenie

Jeżeli twoje podzespoły się przegrzewają, doprowadza to do spadku ich wydajności. System ogranicza ich taktowanie w celu zmniejszenia temperatury jaką wydzielają.

Upewnij się, że wszystkie twoje wentylatory, radiatory i filtry powietrza nie są zapchane kurzem! Pogarsza on ich właściwości chłodzące i sprawia że w komputerze panuje większa temperatura. To z kolei prowadzi do przegrzewania się podzespołów w wyniku czego ograniczana jest ich wydajność.

Podkręcanie (overclocking)

Overclocking wymusza szybsze działanie twoich podzespołów, ale niesie ze sobą pewne ryzyko. Może fizycznie zniszczyć twój procesor, ram, czy kartę graficzną.

Nowoczesne płyty główne przeznaczone do gier zazwyczaj zawierają funkcje automatycznego podkręcania podzespołów, które wykonają większość czynności za ciebie, ale i tak w dalszym ciągu będziesz musiał zgłębić nieco ten temat by nie narobić sobie szkód i uzyskać dobre efekty.

Podkręcanie procesora da z reguły lepsze efekty niż podkręcanie karty graficznej.

Pamiętaj też, żeby na bieżąco monitorować temperaturę podkręconych podzespołów, by uniknąć dosłownie ich spalenia.
  Odpowiedz

Witaj na Cities Skylines PL!
Aby dodać odpowiedź zaloguj się, lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zalogowani użytkownicy mogą odpowiadać w wątkach

Szybka rejestracja

Możesz także skorzystać z opcji szybkiej rejestracji za pomocą facebooka.



Wiadomości w tym wątku
RE: Jak zwiększyć płynność gry? Optymalizacja Cities Skylines - przez SZyMeX - 18-04-2020, 17:08

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości