Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
Pojazd Bombardier Flexity Classic NGT6 GAiT
Założony przez: SZyMeX
#1
[Obrazek: 9b4zRHk.png]

Opis z workshopa: 

Miasto Gdańsk, w ramach drugiej edycji GPKM, postanowiło w 2006 o zakupie trzech nowych składów niskopodłogowych. Wynikiem przeprowadzonego przetargu był wybór produktu kanadyjskiego konsorcjum. Wszystkie pojazdy NGT6/2 pochodzą z drugiej serii i zostały zmontowane w Krakowie. Za 3 wagony Gdańsk zapłacił 21,5 mln zł. Był to pierwszy zakup fabrycznie nowych wagonów przez miasto Gdańsk w XXI wieku.

Tramwaje były przeznaczone głównie do obsługi nowo otwartej trasy na Chełm, której znakiem rozpoznawczym jest najwyższe nachylenie w Polsce.. W tamtym czasie, kursowała po niej linia 1 w relacji Centrum - Chełm Witosa. Aktualnie linia ta już nie istnieje - na Chełm, oraz dalej, w kierunku pętli Łostowice Świętokrzyska kursują linie 2,3,4,6,7 i 11. Mimo to, w ramach małej ciekawostki, oraz upamiętnienia, umieściłem "jedynkę" na wyświetlaczach tego modelu Smile

Malowanie przedstawia Bombardiera 1007, którego patronem jest Eduard Wiebe, honorowy obywatel miasta, odpowiedzialny między innymi za opracowywanie w 1836 roku projektu systemu kanalizacyjnego dla Gdańska wraz z polem irygacyjnym na Stogach i planem osuszenia terenów Dolnego Miasta. Na systemie kanalizacyjnym Gdańska wzorowały się inne miasta takie jak Berlin, Wrocław, Królewiec, a także Wiedeń, w którym E. F. Wiebe opracowywał projekty.
W przyszłości udostępnię wersję "generic" (line coloured)

[Obrazek: vucbedY.jpg][Obrazek: sQHr3YP.jpg][Obrazek: zI2fQMz.jpg][Obrazek: ZqcWpON.jpg][Obrazek: bFwsNdq.jpg][Obrazek: v7aWE8A.jpg][Obrazek: AbALPcA.jpg][Obrazek: IyT2HQB.jpg][Obrazek: b5KQFXs.jpg][Obrazek: qoYMV8K.jpg][Obrazek: r8bq1Re.jpg][Obrazek: xNXbiNj.jpg]
 Podziękowali: Graveth , garfield
  Odpowiedz
#2
Również świetny model, wykorzystam u siebie. W Gdańsku ten tramwaj śmiga bodajże tylko na linii 5? W takim niebieskim malowaniu.
  Odpowiedz
#3
W szaro/kremowo-niebieskim malowaniu to z tego co kojarzę citadisy jeżdżą. Te z resztą też powstaną Smile
  Odpowiedz
#4
Ciekawostką jest też fakt że Bombardiery jeździły praktycznie na wszystkich liniach (1 2 3 4 5 6 7 8 9 11 12 14 )

Oprócz 10 63 i 68 

Widziałem zdj na których były nawet na nieistniejącej już linii nr. 14 (Nowy Port > Centrum chyba)

Świetnie odwzorowany model 

Gdański Duewag jest następny Wink ?
  Odpowiedz

Witaj na Cities Skylines PL!
Aby dodać odpowiedź zaloguj się, lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zalogowani użytkownicy mogą odpowiadać w wątkach

Szybka rejestracja

Możesz także skorzystać z opcji szybkiej rejestracji za pomocą facebooka.Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości