Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
Jak obejść Launcher Paradoxu? (Windows + Linux)
#1
Poniżej znajdziecie przetłumaczony poradnik na temat obejścia Launchera Paradoxu Smile 
Oryginał tutaj: 
https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=1976349559

Windows

Jest to szybki i łatwy przewodnik na temat omijania Launchera Paradox zaimplementowanego w ostatniej aktualizacji. Testowany w systemie Windows 7 dla wersji 1.12.3 - powinien również działać w systemie Windows 8.1 i Windows 10 (również dla wersji Workstations / Enterprise). Ominięcie programu uruchamiającego może z łatwością przyspieszyć uruchamianie Cities Skylines o całą minutę (lub dłużej) i zapobiec wysyłaniu telemetrii (własnych danych) na trzy różne serwery na całym świecie.

Krok 1: Odinstaluj program Paradox Launcher.
To powinno być dość proste - przejdź do Panelu sterowania i odinstaluj Launcher Paradox, jeśli jest już zainstalowany.

Krok 2: Utwórz plik wsadowy
Przejdź do katalogu, w którym zainstalowano Cities Skylines: domyślnie jest to:


Kod:
C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Cities_Skylines


Otwórz Eksplorator Windows / Eksplorator plików i przejdź do katalogu instalacyjnego (skopiuj i wklej powyższy link, jeśli zainstalowałeś go w katalogu domyślnym). Włącz rozszerzenia plików (karta Widok w Windows 10, Narzędzia w Windows 7). Utwórz plik tekstowy. Zmień nazwę pliku tekstowego „Cities.bat”, upewniając się, że rozszerzenie pliku zostało zmienione.

[Obrazek: CB7530D2B5582CBEBBC0B873B93C6B8337629BB8]

Tak powinien wyglądać plik.

Krok 3: Edytuj plik wsadowy
Otwórz plik wsadowy w Notatniku, klikając go prawym przyciskiem myszy i klikając „Edytuj”. W nim wklej następujący tekst:

Kod:
Cities.exe %command%


Zapisz plik.

Uwaga: Typowe opcje / modyfikatory uruchamiania (np. --NoWorkshop) działają, ale muszą być umieszczone między „Cities.exe” a „% command%” w pliku Cities.bat, a nie w opcjach uruchamiania (jak szczegółowo opisano poniżej w Krok 4), w przeciwnym razie nie będą działać.

Krok 4: Zintegruj plik wsadowy ze Steam
W tym momencie dwukrotne kliknięcie pliku wsadowego powinno umożliwić uruchomienie gry BEZ programu uruchamiającego Paradox - jednak nie jest to gwarantowane. Jeśli Launcher Paradox spróbuje się zainstalować, po prostu odinstaluj go ponownie i kontynuuj krok 4. Jeśli to działa, gratulacje - jeśli jednak chcesz uruchomić grę ze Steam, musisz wykonać dalej krok 4.

Kliknij prawym przyciskiem myszy Cities Skylines na liście gier, a następnie kliknij Właściwości. Kliknij Ustaw opcje uruchamiania. Następnie wpisz tam poniższy tekst:

Kod:
Cities.bat %Command%


Możesz skorzystać z poniższego zdjęcia w celach informacyjnych. Nie zapomnij zapisać!

[Obrazek: 76DC4B4B2E8D64F160E3CEFEC4E1858B495DE0E8]

Powinieneś teraz móc grać w Cities Skylines, bezpośrednio ze Steam, jakby aktualizacja nigdy się nie wydarzyła.

Uwaga: jeśli zobaczysz okno wiersza polecenia otwarte podczas gry, jest to normalne. Wynika to z pliku wsadowego używanego do uruchomienia gry.

Krok 5: Usuń instalator programu uruchamiającego (opcjonalnie)
Nazwa pliku instalatora programu uruchamiającego to launcher-installer-windows.msi. Znajduje się w tym samym katalogu, co utworzony plik wsadowy (gdzie znajduje się Cities.exe). Usunięcie tego pliku jest bezpieczne po wykonaniu tej procedury, ale tylko wtedy, gdy udało Ci się uruchomić Cities: Skylines z powodzeniem bez uruchamiania się launchera - to dobry sposób na zaoszczędzenie 75 MB na dysku twardym.

Alternatywne poprawki, które możesz wypróbować (Windows)
Istnieje kilka innych metod, które częściowo okazały się skuteczne. Jeśli powyższa metoda nie działa, możesz spróbować zastosować metody opisane poniżej:

Ustaw bezpośrednio opcje uruchamiania Steam dla Cities: Skylines na „Cities.exe %command%”.
Utwórz skrót na pulpicie do Cities: Skylines, a następnie dodaj do „target” następujące: „Cities.exe %command%”.

Miłego dnia! Nie zapomnij zostawić lajka i "ulubionego", jeśli to zadziałało! Nie pozwól, aby interesy korporacyjne kradły Twój czas. Baw się dobrze z czystą kopią Cities: Skylines!
- KevLinux

Niestety aktualizacja v1.12.3 uniemożliwia użytkownikom Linuksa grę w Cities: Skylines dzięki nowemu programowi uruchamiającemu. Jednak wciąż jest nadzieja, jeśli nie możesz się doczekać gry już teraz!

W przypadku systemu Linux wykonaj powyższe kroki, z wyjątkiem:

W kroku 1 po prostu usuń ~/.paradoxlauncher.

Pomiń kroki 2 i 3.

Do kroku 4 dodaj
Kod:
/home/USERNAME/.steam/steam/steamapps/common/Cities_Skylines/Cities.x64 %Command%

zamiast równoważnej opcji uruchamiania systemu Windows, zastępując nazwę USERNAME nazwą użytkownika Linux.

Dzięki mLine za udostępnienie tych informacji!P.S. - Proces ten, jak opisano powyżej, nie jest niestety możliwy w systemie Mac OS X [github.com]. Użytkownicy komputerów Mac mogą spróbować użyć Boot Camp do gry w systemie Windows; to chyba jedyne „rozwiązanie”, jakie mogę obecnie zaproponować. Jeśli znasz sposób na obejście Paradox Launcher w systemie Mac OS X bez awarii gry, prosimy o komentarz poniżej, aby dodać instrukcje dotyczące tego. Miejmy nadzieję, że Paradox przestanie priorytetowo traktować pieniądze w stosunku do wygody użytkownika.
  Odpowiedz
#2
Cytat:Niestety aktualizacja v1.12.3 uniemożliwia użytkownikom Linuksa grę w Cities: Skylines (...)

Nie wiem skąd takie info? Posiadam Manjaro Linux i gra po aktualizacji działa bez najmniejszego problemu.
  Odpowiedz
#3
Dzięki za informacje. Przypomnę że jest to tylko tłumaczenie poradnika że steama, nie jestem w stanie sprawdzić działania na Linuxie bo mam Windowsa Wink
  Odpowiedz
#4
Popraw kod dla Linuksa z kroku 4. Spacja uciekła za %, a powinna być przed.

Jeszcze taka uwaga. Nie wiem jak u innych, ale u mnie obeszło się bez kasowania katalogu .paradoxlauncher.
 Podziękowali: SZyMeX
  Odpowiedz
#5
@SZyMeX w pkt 4 jest błąd. Chodzi o kod wpisywany na steam. Jest "Cities.bat% command%". Winno być "Cities.bat %command%"
 Podziękowali: SZyMeX
  Odpowiedz
#6
Poprawione Smile
  Odpowiedz
#7
Małe pytanko...naprawiono już ten błąd logowania? Można wrócić do normalnego trybu wchodzenia do gry czy nadal trzeba korzystać z tego rozwiązania? Nie widziałem nigdzie jakiejś nowej wzmianki w tym temacie...
  Odpowiedz
#8
U mnie launcher działał od samego początku, myślę że jest to bardzo indywidualna kwestia. Spróbuj po wypuszczeniu Sunset Harbor, może coś naprawią.
  Odpowiedz

Witaj na Cities Skylines PL!
Aby dodać odpowiedź zaloguj się, lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zalogowani użytkownicy mogą odpowiadać w wątkach

Szybka rejestracja

Możesz także skorzystać z opcji szybkiej rejestracji za pomocą facebooka.Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości