Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
Logo forum
#1
W zamierzchłych czasach powstał wątek Propozycje/błędy dotyczące forum.

Jeden z userów, a precyzyjniej, @Piterdaw poruszył temat logo forum, pisząc: "No i szczerze mówiąc, logo nie jest za ładne. Może by tak rozpisać jakiś konkurs?" W odpowiedzi od naszego admina przeczytał "A logo, jak tylko masz na nie jakiś pomysł, to proszę bardzo ".

Czytając tę wymianę zdań, pomyślałem, że Piterdaw ma rację, a ja, nieskromnie mówiąc, chyba potrafię stworzyć lepsze. Pomysł upadł, a logo sobie wisiało przez lata. W międzyczasie Paradox wydał drugą odsłonę naszej ulubionej gry więc i logo na forum przeszło modernizację, ale nadal jest, delikatnie mówiąc, nijakie. Zarzuty? Słabo wyeksponowane jest to, że to nasze, polskie forum. Napis "Polska"  za mały, czcionka nie współgra z czcionką nazwy gry i kolory napisu nie są zgodne z naszymi barwami narodowymi. Wiem, czepiam się szczegółów, ale nasza flaga nie jest czysto biało czerwona. Ma określone w ustawie odcienie tych kolorów. Biały jest srebrzysty, a czerwony to cynober. W związku z tym mam trzy propozycje, w których uwzględniłem kolorystykę naszej flagi. Przedstawię je w kolejności od, moim skromnym zdaniem, najgorszej do najlepszej.

[Obrazek: u7k0my7.png]

[Obrazek: Ub6EP1x.png]

[Obrazek: 45bfOgY.png]
  Odpowiedz
#2
Przerobienie loga cities na kontury kraju to bardzo fajny pomysł. Natomiast nie jestem przekonany co do koloru napisów, zbyt mocno mi się zlewają.
Zapraszam na mój kanał YouTube Endriurak https://www.youtube.com/channel/UCr49mBK...ALJVAgm-_A
  Odpowiedz
#3
Jeśli piszesz o niebieskim, to zaczerpnąłem go z obecnego logo. Nie będę się przy nim upierał.
  Odpowiedz
#4
Jeszcze jedna wariacja.

[Obrazek: sE9AQV1.jpeg]
  Odpowiedz
#5
Hej,
Wielkie dzięki za naprawdę ciekawe propozycje. Pomysł ze zmianą kształtu loga jest super, natomiast nie wiem czy samego słowa "Polska" jednak bym trochę nie zmniejszył (może rozmiar czcionki co wyrazu "skylines"? Ewentualnie dosłownie ciut większy). Rozumiem patriotyczne zapędy Wink, ale aktualnie te wszystkie napisy są moim zdaniem trochę zbyt "pogrubione" / nieco się zlewają.
I trzecia opcja z pierwszego posta rzeczywiście najlepsza Smile

Generalnie myślę, że jak znajdziemy już ostateczną wersję, to będzie można zrobić głosowanie na grupie, czy zmieniamy rzeczywiście kształt loga gry, czy zostajemy przy tym co jest być może z jakimiś poprawkami.

Edit: A, no i będzie trzeba przygotować taką wersję, jaka aktualnie jest na profilu na FB. Czyli logo gry a w środku napisy. Będę mógł sam to zrobić jeżeli już się zdecydujemy na zmiany, tylko prosiłbym wtedy o jakiś plik roboczy na którym robiłeś te loga, będzie łatwiej Wink
  Odpowiedz
#6
Fajnie, że moje skromne prace znalazły uznanie w twych oczach. Konstruktywna krytyka jest mile widziana, a wszelkie uwagi poddam rozwadze.
W jednym muszę ci przyznać rację. Im dłużej przyglądam się tym obrazom, dochodzę do Wniosku, że logotyp jest zbyt duży w stosunku do sygnetu, choć rozmiar nazwy gry jest taki sam jak w obecnym logo. Myślę, że zmniejszenie całości do 2/3 wysokości konturów Polski powinno poprawić wygląd.
  Odpowiedz
#7
Teraz sobie myślę czy napis Polska jest potrzeby czy czasem kontur kraju i kolor konturu nie jest wystarczającym akcentem i po prostu dać logo z nazwą gry tylko.
Zapraszam na mój kanał YouTube Endriurak https://www.youtube.com/channel/UCr49mBK...ALJVAgm-_A
  Odpowiedz
#8
Zmniejszony logotyp:

[Obrazek: e4k7gfA.png]
 Podziękowali: SZyMeX
  Odpowiedz
#9
Logo grupy na Facebooku bez tła:

[Obrazek: 0qYcB5b.png]

(01-05-2024, 13:42)Endriurak napisał(a): Teraz sobie myślę czy napis Polska jest potrzeby czy czasem kontur kraju i kolor konturu nie jest wystarczającym akcentem i po prostu dać logo z nazwą gry tylko

Jest to do rozważenia, ale chciałbym by w tej kwestii wypowiedział się też @SZyMeX.
 Podziękowali: SZyMeX
  Odpowiedz
#10
Super! Na prawdę, teraz jest zarąbiście. Logo z napisami w środku też spoko, tylko jakbym mógł jeszcze prosić o podmianę tła na ten granatowy/ciemnoniebieski. Tak jak na naszym profilu na fb:

[Obrazek: 386708399_767444595393179_74548723263238...e=663825DF]

Myślę że logo zyska aprobatę u większości osób, jak podrzucisz z tym tłem to wrzucę na grupę i zobaczymy jaki odzew Duży uśmiech

I jeszcze raz wielkie dzięki że w ogóle podjąłeś się czegoś takiego Smile

EDIT: Jakbym mógł jeszcze prosić o przesłanie wszystkich wersji na maila, w PW wysłałem wiadomość. Wiadomo, przez te wszystkie platformy (np. forumowy imgur) jakość znacznie traci.
  Odpowiedz

Witaj na Cities Skylines PL!
Aby dodać odpowiedź zaloguj się, lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zalogowani użytkownicy mogą odpowiadać w wątkach

Szybka rejestracja

Możesz także skorzystać z opcji szybkiej rejestracji za pomocą facebooka.Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości