Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
Snowfall pytanka
#1
Mam taką kwestię (problem to za duże słowo).

Póki nie zbuduję sieci ciepłowniczej wszyscy są zadowoleni. Po podłaczeniu sieci i orurowaniu osiedla OD RAZU pojawiają się ikonki o słabym ogrzewaniu. Mimo tego ze w menu informacyjnym pokazuje, że (pisze z pamięci więc nie o dokładne wartości chodzi) zapotrzebowanie na ogrzewanie jest 120 a produkuję 200 jednostek ciepła, więc nie ogarniam o co chodzi?

No i druga kwestia kluczowa: czy sieć ciepłowniczą wykorzystuje się tylko na mapach zimowych? czy na "normalnych" też? (nie zauważyłem szczególnie niskich temp.) a poza tym nikt się nie skarżył. Czy w związku z tym brak sieci cieplnej (normalna mapa) wpływa niegatywnie na zadowolenie mieszkańców?
  Odpowiedz
#2
Musisz podłączyć osiedle z ciepłownią to popłynie ciepła woda, jak pomiędzy ciepłownią a osiedlem jest normalna rura to wtedy występuje taki problem.

W normalnym klimacie też jest ogrzewanie i też są rury ciepłownicze, po prostu mniej się ogrzewa ale zasada ta sama, jak nie ma ciepłowni to grzeją prądem. Z tym, że na zimowym klimacie brak ciepłowni jest bardziej dotkliwy dla budżetu.
  Odpowiedz
#3
No jasna sprawa, że idzie rura drugiego typu z ciepłowni na osiedle. Właśnie o to chodzi ze osiedle jest 'orurowane' w całości dwoma typami rur a mimo zapasu na produkcji ciepła, mieszkańcy marudzą ze ogrzewanie niewystarczające. No nie wiem, pomyślę (choć w sumie nie ma nad czym, ciepłownia - główna rura - siatka rurek na osiedlu).
  Odpowiedz
#4
Jak osiedle jest orurowane dwoma typami rur? Nie bardzo wiem o co chodzi, lepiej jakby to było pokazane na zdjęciu.
  Odpowiedz
#5
No oryginalnie rury wodne, a drugie ciepłownicze. Dlatego powiedziałem ze dwoma typami rur.
Rury ciepłownicze muszą być w obiegu zamkniętym (tak mi to wygląda), wodną można zostawić "otwartą" i działa, ciepłownicza "otwarta" nie grzeje.
Taka jest moja obserwacja.
  Odpowiedz
#6
nie rozumiem. przecieżrury ciepłownicze są ze wszystkim tzn. ściekami wodą i ciepłem, nie ma potrzeby dwóch rur robić że woda zwykła osobno.
  Odpowiedz
#7
Nie mam rur "zamkniętych" i nie mam takiego problemu, nie w tym leży problem.
W ogóle to się dziwię skąd macie forsę - rury ciepłownicze to kosztowny projekt i zawsze mi brakuje na to forsy = prowadzę je bardzo ekonomicznie - jak najmniej, tylko do gęsto zabudowanych dzielnic i bez żadnych "nawrotek".
ps. Jak pisze Kuba wystarczy "ciepłownicza" - ma wszystko, druga rura "wodna" to wyrzucanie pieniędzy w, nomen omen, błoto.
  Odpowiedz
#8
Dopóki nie zobacze tego na obrazku to nie zrozumiem o co dokladnie chodzi.
  Odpowiedz
#9
Spróbuję jeszcze raz wyjasnić, choć jak powiedziałem problem rozwiązałem.
4gerth - nie pisałem o rurach zamkniętych a o obiegu zamkniętym.To raz.
Ale do rzeczy. Ze względu na koszt, jak słusznie zauważyłeś, trudno od początku gry podciągać wszędzie rury CO, więc idą tylko wodno-ściekowe (narazie Kuba jak sądzę zrozumiałe). Skoro dorobiłem się masę kasy, postanowiłem pociągnąc im CO więc kładłem rury CO. I teraz, jak rozumiem, wywalacie rury wod-kan i kładziecie CO (które są 3-drożne) a ja o tym nie pomyślałem i siatkę wod-kan pokrywałem nową siatką rur CO. Uff teraz chyba jasne o co chodziło z dwoma typami rur. Tyle ze CO nie grzały tak jak powinny. Ale już wszystko działa, grzeje, nikt nie marznie w domciu nie marznie.
  Odpowiedz
#10
No i bardzo dobrze.
  Odpowiedz

Witaj na Cities Skylines PL!
Aby dodać odpowiedź zaloguj się, lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zalogowani użytkownicy mogą odpowiadać w wątkach

Szybka rejestracja

Możesz także skorzystać z opcji szybkiej rejestracji za pomocą facebooka.



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości