Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
Stalowa Wola
#21
W kolejnej paczce zdjęć chcę pokazać 3 wsie położone na północ od Wólki Turebskiej, Turbii i Zbydniowa.

Ulanów. Miejscowość, której mieszkańcy zajmują się głównie rolnictwem. Znajduje się tu kilka większych sklepów powstałych dla miejscowego PGR-u, jednak wiążą one ledwo koniec z końcem. W miejscowości znajduje się parafia oraz posterunek policji.
[Obrazek: PNWVyuJ.jpg]


[Obrazek: 3N6TiHv.jpg]



Szwedy. Spokojna wieś położona w lasach na północ od Stalowej Woli. W niedalekiej odległości znajduje węzeł łączący drogę ekspresową prowadzącą do Przyszowa i Miechowic z autostradą. Niewielka ilość mieszkańców i kilka ośrodków przemysłu drzewnego powoduje zmarginalizowanie miejscowości w powiecie stalowowolskim.
[Obrazek: yJ7LWvp.jpg]


[Obrazek: sw41et7.jpg]



Huta Deręgowska. Znajduje się tutaj kilka firm zajmujących się wydobyciem rud ołowiu. Na uboczu miejscowości mieści się Zakład więzienny. Oprócz więzienia miejscowość otaczają lasy. Trochę strach mieszkać w takiej okolicy :/. W miejscowości znajduje się kościół parafialny oraz remiza ochotniczej straży pożarnej do gaszenia pożarów wybuchających w miejscowych lasach podczas suszy.
[Obrazek: 5LCnTj6.jpg]


[Obrazek: C54FGIA.jpg]


[Obrazek: 8YokTuj.jpg]
  Odpowiedz
#22
Ostatnimi miejscowościami na prawym brzegu Sanu są Żabno i miasto Radomyśl nad Sanem. Radomyśl nad Sanem zamieszkuję około 1500 mieszkańców i miasto to jest siedzibą gminy. Miasto to jest wyłącznie ośrodkiem administracyjno-handlowym, dlatego mieszkańcy narzekają na niedostatek materialny i wysokie bezrobocie (według danych Powiatowego Urzędu Pracy w mieście pracuje wyłącznie 200 osób). Radomyśl nad Sanem położony jest około 7 kilometrów na zachód od Stalowej Woli, dlatego można uznać go za noclegownie Stalowej Woli. Na północ od Radomyśla znajduje się wieś Żabno, która zachowała swoją pierwotną funkcję ośrodka rolniczego dzięki żyznym glebą.


Nocna panorama Żabna, w centrum wsi znajduje się Dom Strażaka.
[Obrazek: zULDZBT.jpg]


Złote pola uprawne w Żabnie.
[Obrazek: jtJXTfx.jpg]


Budowa budynków gospodarczych w Żabnie.
[Obrazek: JcWOS1z.jpg]


Droga z Żabna do Radomyśla, w oddali widać zabudowania Radomyśla nad Sanem.
[Obrazek: kAXpUIR.jpg]


Urząd Gminy w Radomyślu nad Sanem
[Obrazek: 58By6dK.jpg]


Układ ulic i zabudowania Radomyśla nad Sanem
[Obrazek: JwSC3Ws.jpg]


Radomyśl nad Sanem
[Obrazek: AUJYamA.jpg]
  Odpowiedz
#23
Nawet ładnie Smile
A tak z ciekawości zapytam, czemu masz ruch lewostronny? Dodatkowo jak już taki wybrałeś to postaraj się o jakieś angielskie autobusy bo jak taki solaris z drzwiami po prawej stronie podjeżdża na przystanek z lewej strony to średnio to wygląda Wink
  Odpowiedz
#24
Akurat jest to moje pierwsze miasto w grze, które tworzyłem na przełomie lipca 2015, a sierpnia 2016. Nie połapałem sie początkowo w jaki sposób ustawia sie ruch w mieście, dlatego ustawiłem przez przypadek lewostronny Duży uśmiech. Wcześniej obserwowałem miasta budowane w Cities Xl i tam często gracze przygotowali historie miasta, dlatego ja w pierwszym poście stworzyłem dość naiwną historyjkę tak aby nikt nie pomyślał, ze staram sie przenieść prawdziwe miasto do gry Duży uśmiech. Dopiero teraz dostrzegłem, że to nieciekawie wygląda, ale juz nic nie zmienię, bo skasowałem wszystkie mody i Stalowa Wola juz nie wyglada tak jak teraz. Powoli będę zaczynał budowę Iławy, gdzie już teraz ustawiłem prawidłowy ruch Duży uśmiech. Przygotowałem sobie mocno odchudzoną wersje obiektów i modyfikacji.
  Odpowiedz
#25
Dzisiaj chcę przestawić trzy miejscowości znajdujące się na lewym brzegu Sanu. Do Pysznicy Nowej wjeżdżamy od strony dzielnicy przemysłowej Redłowo. Pysznica Nowa powstała w wyniku podziału Pysznicy spowodowanego przeprowadzenie przez środek wioski autostrady oddzielającej obie z nich. Wyjeżdżając z Pysznicy Nowej trafiamy do Olszowca. Po wyjechaniu z Olszowca trafiamy na węzeł autostradowy Kotowa Wola, a po przejechaniu wiaduktu kierujemy się w lewo trafiając do Pysznicy. Olszowiec i Pysznica Nowa są wioskami w których znajdują się liczne kolorowe pola uprawne, jednak znaczna liczba mieszkańców pracuje również w zakładach na Redłowie. W Pysznicy znajdują się z kolei liczne szklarnie oraz Dworzec Pasażerski Pysznica, dzięki czemu mieszkańcy mogą w szybki sposób dostać się do Redłowa wysiadając na Dworcu Stalowa Wola - Huta. Rozwiązanie to nie skazuje mieszkańców na dojazd do miasta okrężną drogą. Za Pysznicą znajdują się lasy oraz torfowiska. Mieszkańcy często wybierają się w poszukiwaniu grzybów i ciszy na spacery, jednak muszą uważać żeby nie trafić na dziką zwierzynę.


Złote pola o zachodzie słońca - Pysznica Nowa.
[Obrazek: XeO29Dy.jpg]


Wjazd do Pysznicy Nowej oddziela od Stalowej Woli lasek, wyłapujący liczne pyły z pobliskich fabryk.
[Obrazek: nvyNmPf.jpg]


Panorama Pysznicy Nowej
[Obrazek: Dg4MXEm.jpg]


Panorama Olszowiec.
[Obrazek: cJ2w4iI.jpg]


Kościół parafialny w Olszowcu.
[Obrazek: LxQgPP2.jpg]


Pysznica wjazd do wioski od strony Olszowca i Kotowej Woli.
[Obrazek: LOpSOp0.jpg]


Zdjęcie Pysznicy uchwycone przez drona.
[Obrazek: juRp76N.jpg]


Dworzec Pasażerski w Pysznicy znajdujący się na skraju lasu. Na szczęście pod dworzec dojeżdża linia autobusowa.
[Obrazek: fl2pHzP.jpg]
  Odpowiedz
#26
Kotowa Wola i Jamnica to wsie położone w południowej części rejonu. Otacza je Las, który umożliwił rozwój przemysłu drzewnego. W Kotowej Woli znajdują się niewielkie zakłady przemysłowe przetwarzające rudy żelaza występujące w okolicach. Do wiosek dojeżdża podmiejska komunikacja autobusowa, a mieszkańcy pracują na miejscu dojeżdżając do Stalowej Woli tylko w celach rozrywkowi czy korzystania z edukacji lub służby zdrowia.


Widok na Kotową Wolę.
[Obrazek: YzYaPux.jpg]


Skrzyżowanie w Kotowej Woli.
[Obrazek: QvRYyAb.jpg]


Huty żelaza - Kotowa Wola.
[Obrazek: 8U9tQEO.jpg]


Mieszkaniec oczekujący na autobus - pętla w Jamnicy.
[Obrazek: 63rSQ3U.jpg]


Ulica w Jamnicy.
[Obrazek: kqvU1Yq.jpg]


Jamnica.
[Obrazek: IoEkAq2.jpg]
  Odpowiedz
#27
Dzisiaj chciałbym przedstawić przedostatnią prezentacje miejscowości w regionie. Agatówka, Chmielnik i Jatki pogardliwie określane są jako "trójmiasto" gdyż miejscowości leża w bardzo bliskim sąsiedztwie. Agatówka jest miejscowością doskonale skomunikowaną dzięki podmiejskiej linii autobusowej oraz Dworcowi Kolejowemu. Agatówka jest miejscowością posiadającą trzy ulice: Dworcowa, Jastkowicka, Leśna. Kolejną miejscowościa jest Chmielnik. Przed laty mieszkańcy uprawiali Chmiel dla lokalnego browaru w Nisku, jednak obecnie dominują uprawy zbóż, zwłaszcza owsa i pszenicy. Za węzłem Jatki znajduje się miejscowość, która stanowi ośrodek rolniczy o szczególnym znaczeniu dla regionu. Dzięki położeniu nad brzegiem Sanu oraz rzeczką wpadającą do Sanu, gleby są tu bardzo żyzne, przynoszące znakomite plony. Z Jatek szybko można dojechać do południowo-wschodniej dzielnicy Stalowej Woli - Czarnowa.


Dworzec Kolejowy Agatówka.
[Obrazek: EYfqgS4.jpg]


Panorama Agatówki.
[Obrazek: kpvOBkb.jpg]


Kolei przemierzająca bagna w okolicach Agatówki.
[Obrazek: F380NMz.jpg]


Panorama Chmielnika.
[Obrazek: JjEkeVl.jpg]


Kościół w Jatkach.
[Obrazek: EdmPZSU.jpg]


Widok na Jatki od strony autostrady.
[Obrazek: T7TwbGB.jpg]


Panorama Jatki.
[Obrazek: OW4aSRh.jpg]
  Odpowiedz
#28
Za kilka minut minie dokładnie rok od kiedy dodałem pierwszego posta o moim mieście. Jest to dobra pora aby przedstawić ostatnią miejscowość - Jastkowice.

[Obrazek: GK7IWby.jpg]

Jastkowice to największa wieś w regionie o liczbie mieszkańców zbliżonej do 3,5 tys. W Jastkowicach znajduje się Elektrownia Węglowa - Stalowa Wola - Jastkowice. Potężny zakład zatrudnia ponad 2 tys. pracowników, co pokazuje, że jest on głównym żywicielem mieszkańców. W Jastkowicach oprócz tego znajduje się Dworzec Kolejowy - Jastkowice, a przez wieś przejeżdżają podmiejskie linie autobusowe dowożące pracowników do elektrowni, czy uczniów do szkół w Stalowej Woli. Nad bezpieczeństwa mieszkańców czuwa straż pożarna oraz policja. Zapraszam do oglądania.


Widok wsi z lotu ptaka.
[Obrazek: QrO44rr.jpg]


ul. Energetyków w Jastkowicach
[Obrazek: Evq3MLN.jpg]


Widok na Stalową Wolę z Jastkowic.
[Obrazek: F7TZ7SE.jpg]


Elektrownia.
[Obrazek: CFrJiZV.jpg]


Kolejne zdjęcie pokazujące zachód słońca na tle kominów.
[Obrazek: bWTu3nE.jpg]


Elektrownia w nocy.
[Obrazek: 8xJKrid.jpg]


Elektrownia.
[Obrazek: yIF2gOc.jpg]


Widok na elektrownie z perspektywy kierowców.
[Obrazek: lgmxQmv.jpg]


Węzeł.
[Obrazek: OFxuB8l.jpg]
  Odpowiedz
#29
chętnie zobaczyłbym satelitę Stalowej i okolic Smile DU?!
  Odpowiedz
#30
Ostatni post podsumowujący miasto, które budowałem pomiędzy lipcem 2015, a wrześniem 2016. Zamieszczam tutaj kilka panoram i danych statystycznych dotyczących poszczególnych dzielnic jak i całego regionu.

[Obrazek: LSsWE4J.jpg]


[Obrazek: ZBrVDL0.png]


[Obrazek: 0evEhZX.png]


[Obrazek: H3aoRH1.png]


[Obrazek: kv9s8P0.jpg]


[Obrazek: czWIABq.jpg]


[Obrazek: 2YV3U7E.jpg]


[Obrazek: xtaCdDr.jpg]


[Obrazek: OGIZgmR.jpg]


[Obrazek: IeKRl02.jpg]
  Odpowiedz

Witaj na Cities Skylines PL!
Aby dodać odpowiedź zaloguj się, lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zalogowani użytkownicy mogą odpowiadać w wątkach

Szybka rejestracja

Możesz także skorzystać z opcji szybkiej rejestracji za pomocą facebooka.



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: