Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
Cities: Skylines - Dziennik Dev 2: Zagospodarowanie stref
#7
No właśnie tak się zastanawiałem jak będzie to wyglądało z wielkością działek. 4x4 to dużo, ale wiadomo, że budynki w rzeczywistości mogą mieć większą skalę. Mam nadzieje, że plan zagospodarowania będzie właśnie obejmować inne wymiary, niż te które obecnie są wymienione. Załóżmy, że chciałbym wybudować World Trade Center (stworzyć choćby narzędziem taki budynek). Czy skalę jaką miały te budynki, a były ogromne, dałoby się jakoś zmieścić na działce 4x4. Śmiem wątpić czy wyglądałoby to realistycznie w grze. Skoro jednak wieżowce stawiane w formie nagrody przekraczałyby wielość działek 4x4, to jest szansa, że budynki z wyznaczonych stref mogłyby być większe np.: 4x6, czy 5x5 itd... Mam tutaj na myśli także budowanie kamienic przylegających do ściany tak by tworzyły spójną całość i odzwierciedlały w jakimś stopniu stare miasto. I tutaj rodzi się pytanie. Skoro planują po premierze gry przystąpić do wydawania, łatek, aktualizacji i DLC to czy, kamienice będą budowane ręcznie na zasadzie puzzli, czy same będą rosły poprzez wyznaczoną strefę i jakoś się "szukały" by tworzyć całość. Oczywiście bez zbędnych przerw i niekoniecznie zawsze z tą samą wysokością, bo jak wiadomo kamienice mogą być wyższe lub niższe. W Cities in Motion w edytorze mapy była możliwość budowania budynków na różne sposoby w tym łączenie kamienic dających efekt polskich starówek. W ogóle w tej pierwszej części gry CiM (jak wspomniał nawet Kamil na fan page'u) budynki-kamienice i inne obiekty zdecydowanie mogłyby się znaleźć w Cities: Skylines, gdyż w zupełności spełniają walory starego miasta. Już nie mówiąc, że dodałby duszę miastu.
  Odpowiedz

Witaj na Cities Skylines PL!
Aby dodać odpowiedź zaloguj się, lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zalogowani użytkownicy mogą odpowiadać w wątkach

Szybka rejestracja

Możesz także skorzystać z opcji szybkiej rejestracji za pomocą facebooka.



Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości