Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
Budynki publiczne.
#1
Mam problem z budynkami publicznymi. Pojazdy nie chca z nich wyjeżdżać ciagle pokazuje się 0 pojazdów i na chwile 1, a potem znowu 0. Mam grę na epic games.
  Odpowiedz
#2
Taka sytuacja ma miejsce gdy pojazd chce wyjechać do jakiegoś budynku, ale nie może znaleźć do niego ścieżki (trasy) więc po prostu znika. Niestety ciężko w tym przypadku pomóc, musisz przejrzeć miasto czy nie masz w nim miejsc odciętych od dróg albo danego budynku usług publicznych.
  Odpowiedz
#3
(23-09-2022, 12:03)SZyMeX napisał(a): Taka sytuacja ma miejsce gdy pojazd chce wyjechać do jakiegoś budynku, ale nie może znaleźć do niego ścieżki (trasy) więc po prostu znika. Niestety ciężko w tym przypadku pomóc, musisz przejrzeć miasto czy nie masz w nim miejsc odciętych od dróg albo danego budynku usług publicznych.
Wszystkie drogi sa połczone w tym problem...
  Odpowiedz
#4
To że są połączone to niewiele znaczy - znaczenie ma w jaki sposób są połączone. Problem jest notorycznie zgłaszany w ramach pomocy w komentarzach pod modem TM:PE czy Discordzie, jakoby modyfikacja coś psuła. Jak do tej pory, zawsze winne są ustawienia jakie użytkownik wprowadził z pomocą modyfikacji. Wystarczy jeden błąd w użyciu łącznika pasów w TM:PE czy strzałek pasów (nie wszystkie pasy połączone lub połączone tak że nie blokuje możliwości zjazdu ze skrzyżowania) i pojazdy nigdy nie znajdą ścieżki. Innymi słowy modyfikacja działa zbyt dobrze i nie jest odporna, na niekiedy bezsensowną konfigurację.

Polecam Broken Node Detector, ostatnio zaimplementowałem proste narzędzie do sprawdzania gdzie właściwie pojazd próbuje się dostać i nie może. Wystarczy wybrać "Broken path detector" i kliknąć na wybrany budynek i chwilę poczekać (symulacja musi być uruchomiona). Jeśli są jakieś problemy, zostaną wylistowane budynki (ich ID) wraz z przyciskiem do przeskoczenia kamery w miejsce gdzie się znajduje problematyczny budynek.
Potem wystarczy w TM:PE włączyć nakładki łącznika pasów, ograniczeń ruchu pojazdów (w opcjach moda) i z otwartym menu TM:PE przelecieć wzdłuż potencjalnie najkrótszej drogi między budynkami i sprawdzić dokładnie czy pasy są połączone poprawnie i czy nie ma gdzieś ograniczenia ruchu dla pojazdów z którymi występuje problem, bądź strzałek pasów ruchu uniemożliwiających skręt.

W ramach przypomnienia: jeśli droga ma 3 pasy i połączysz jeden pas tylko z jednym pasem na kolejnym segmencie to pojazdy przestaną "widzieć" niepołączone pasy (tworząc połączenie 1:1), co jak wspomniałem, bardzo łatwo można przeoczyć odcinając tym samym dostęp do połowy miasta kilkoma kliknięciami.
  Odpowiedz
#5
Dlatego trzeba się zdecydować, czy konsekwentnie budować drogą "citieskową", czy budować w pełni realistycznie. Bo tak się robi też w realnym życiu - budynki przy alejach i drogach przelotowych prawie nigdy nie mają bezpośredniego dostępu z właśnie jej, tylko z dróg pobocznych.
  Odpowiedz

Witaj na Cities Skylines PL!
Aby dodać odpowiedź zaloguj się, lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zalogowani użytkownicy mogą odpowiadać w wątkach

Szybka rejestracja

Możesz także skorzystać z opcji szybkiej rejestracji za pomocą facebooka.Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości