Aż chciało by się rzec. " Towarzyszu melduje wykonanie zadania "
Pzdr
Pzdr
Uralsk - brama Syberii
|
||||||||
Aż chciało by się rzec. " Towarzyszu melduje wykonanie zadania "
Pzdr
16-08-2019, 19:27
(16-08-2019, 17:27)lukaszartyszuk napisał(a):(16-08-2019, 15:14)garfield napisał(a):(16-08-2019, 14:51)lukaszartyszuk napisał(a): Ciekawe za ile czasu do Uralska zawita zaraza zwana pastelozą :P Czy Komitet Wykonawczy Uralska ma już zatwierdzony zbiór szablonów malowania bloków?to zalezy od koloru bielizny tesciowej sekretarza partii Nie wiem jak to u was na zachodzie jest, ale u nas w ZSRR nie ma takiej samowolki Zgodnie z wytycznymi projektu przyjętego w 1970 roku bloki w Uralsku w dzielnicach Centralna, 1,2,3,4 mają mieć następujące kolory: biały, szary. Dodatkowo dla dzielnicy Centralnej oraz okolic Prospektu Lenina, Mir oraz ulicy Sportowej budynki mają mieć dodatkowe czerwone akcenty dla celów reprezentacyjnych (widać to na starszych screenach). Miasto ma być szczytem radzieckiej architektury i miastem modelowym dlatego też nie możemy sobie pozwolić na budynki w kolorach różu i innych. Styropianizacja też nie jest planowana. 5. Dzielnica nie posiada jeszcze szczegółowego planu, nawet nie wiadomo jeszcze jakie obiekty tam powstaną. --- @garfield odnośnie kufajek to mam podejrzenie, że robotnicy poza nimi to mogli i którąś setkę zamurować też @Lcniko Dzięki Takie słowa władzę miasta rzekną za rok, kiedy będzie uroczyste otwarcie
31-08-2019, 20:08
Dalej 1974 rok
Zakłady Przetwórstwa Ropy w Uralsku im. D. Mendelejewa Otwarta na początku tego roku wielka rafineria da miejsce pracy dla kilku tysięcy mieszkańców Uralska. Wraz z budową rafinerii rozbudowie uległa linia kolejowa, która obecnie łączy UZP Maszyn Rolniczych oraz Rafinerię z resztą kraju. Widok z brzegu rzeki na rafinerię i elektrownie Teren rafinerii jest jeszcze dość pusty miejscami, dzięki temu istnieje możliwość jej niewielkiej rozbudowy o kolejne obiekty. Kanał pomiędzy elektrownią i rafinerią. Wjazd do kompleksu. Widoki rafinerii za dnia ... ... i w nocy <3 Elektrownia Elektrownia wybudowana równocześnie z rafinerią zapewnia prąd dla całego miasta. Paliwo dostarcza pobliska rafineria. I na sam koniec moje ukochane satelitki
31-08-2019, 21:37
Zdjęcia nocne robią wrażenie! Brawo! Pierwsze zdjęcie elektrowni nocą jest świetne!
15-09-2019, 14:28
Słateczno
Ta niewielka osada położona głęboko w tutejszych lasach z dala od cywilizacji, po wybudowaniu tutejszej bazy wojskowej została skazana na zagładę. Zanim jednak rozpoczęła się planowa na 1975 rok akcja przesiedleńcza, większość mieszkańców sama opuściła swoje domostwa. Obecnie populacja liczy 14 osób - są to z reguły starsze osoby, które nie mają rodziny, która by ich przygarnęła. Dla nich są już przygotowane mieszkania w Uralsku, do których wkrótce zostaną przesiedleni. --- Z postępów to w mieście jest już targowisko, "park autobusowy", plac centralny też powoli jest wykańczany. Muszę jeszcze zabudować do końca 1. Dzielnice oraz okolicę alei Lenina - głównego wlotu do miasta. Także może niedługo większy update wleci.
16-09-2019, 02:22
Czuć klimat Uralska, sam mam skojarzenia z grami typu „Spintires” czy „Workers & Resources: Soviet Republic”. Szanuję za włożony w to dzieło czas i wysiłek.
Aż się prosi o zakup węgierskich autobusów miejskich marki Ikarus do obsługi linii miejskich i tramwajów typu Konstal, coby wesprzeć kraje bloku wschodniego. Oby region rósł w siłę i mógł stać się gospodarczą potęgą na mapie!
16-09-2019, 11:55
Dziękuje za miły komentarz
Po mieście obecnie już kursują 2 linie autobusowe: jedna podmiejska, druga typowo miejska. Nie pamiętam jakiej marki są to pojazdy, ale wyglądem bliżej im do lat 40 i 50 niż 70 xD Linii tramwajowych będzie kilka, bo miasto też nie jest ogromne. Celem tramwajów będzie przewóz osób do fabryk, toteż można oczekiwać nawet podmiejskich linii tramwajowych, zwłaszcza, że jeszcze trochę obiektów przemysłowych jest planowanych w tym rejonie.
30-10-2019, 20:36
Kwiecień 1975 roku
Trwają ostatnie przygotowania do uroczystego otwarcia miasta, które zaplanowano na 1. maja. Robotnicy dzielnie prowadzą nasadzenia zieleni, montują ławki oraz oświetlenie. Dziś wykonane zostały zdjęcia lotnicze miasta, które umieszczone zostaną w kapsule czasu, która ma zostać zakopana w czasie uroczystości.
06-01-2020, 01:43
Maj 1975 roku
1 maja 1975 podczas pochodu pierwszomajowego dokonano uroczystego otwarcia miasta. Przecięcia wstęgi dokonał I Sekretarz Leonid Breżniew. W ciągu kilku lat wybudowano duże zakłady przemysłowe oraz miasto dla 15 tysięcy mieszkańców. Obecnie populacja miasta liczy nieco ponad 10 tysięcy osób. W związku z lokalizacją strategicznie ważnych zakładów przemysłowych miasto oraz okolicą są strefą zamkniętą do której dostać się można tylko i wyłącznie posiadając przepustkę. Dzielnica Centralna Główną częścią tej dzielnicy jest ogromny plac centralny otoczony budynkami administracyjnymi (rada miasta, budynek partii, biurowiec władz obwodowych). Plac leży na skrzyżowaniu Prospektu Lenina i ulicy Sportowej. Na pierwszym screenie od lewej widoczny budynek władz miasta (napis Uralsk), dalej idąc w prawo Hotel Sputnik oraz za nim miejski dom kultury. Widoczny jest również pomnik Lenina. Za urzędem miasta znajduje się duży park miejski oraz targowisko miejskie. Obowiązkowo diabelski młyn musi być Prospekt Lenina to główna ulica miasta i wylot w kierunku Iliaczyna Widok na ulicę Sportową, po lewej widoczny biurowiec KPZR, na środku pomnik Lenina, po prawej dom kultury i Hotel Sputnik. Na drugim screenie widoczny Kinoteatr oraz miejska biblioteka. Inne screeny z dzielnicy centralnej 1. Dzielnica Dzielnica typowo sypialna, z dużym parkiem. Dzięki nowoczesnemu podejściu do projektowania miast, dzielnica posiada dużą ilość drzew, oraz rozległy park położony przy rzece. I na koniec satelitka
09-01-2020, 22:29
fotka z "placem zabaw" wygląda dosyć prawdziwie
|
Jedynie zalogowani użytkownicy mogą odpowiadać w wątkach
Możesz także skorzystać z opcji szybkiej rejestracji za pomocą facebooka.